Niedziela, 5 kwietnia 2020

imieniny: Ireny, Wincentego, Julianny

RSS

Chcą ujednolicić wygląd rynku w Żorach. Zapraszają do rozmów

17.02.2020 10:23 | 3 komentarze | ska

Żorska Starówka to wyjątkowe miejsce, dlatego władzom miasta zależy, by było ono jak najbardziej atrakcyjne dla mieszkańców oraz gości z innych miast. Jednym ze sposobów na to, by Rynek tętnił życiem, jest stworzenie na nim sezonowych ogródków gastronomicznych. Dlatego też Urząd Miasta zaprasza osoby zainteresowane prowadzeniem ogródków do rozmów.

Chcą ujednolicić wygląd rynku w Żorach. Zapraszają do rozmów
UM Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chcą ujednolicić wygląd rynku w Żorach. Zapraszają do rozmów

Pierwszym krokiem do nawiązania współpracy pomiędzy miastem a przedsiębiorcami będzie spotkanie przedstawicieli Urzędu Miasta Żory z osobami zainteresowanymi prowadzeniem ogródków sezonowych na żorskim Rynku. Podczas tego spotkania przedsiębiorcy będą mogli przestawić swoje pomysły i oczekiwania związane z otwarciem takich ogródków. Spotkanie odbędzie się w środę, 19 lutego o godz. 17:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Żory, przy Rynku 9 (I piętro).

- Liczymy, że zaproszenie przedsiębiorców do współpracy pozwoli znaleźć najlepsze rozwiązanie zarówno dla nich, jak i dla miasta oraz mieszkańców. Wierzymy, że efektem tej współpracy będzie uruchomienie na Rynku ogródków sezonowych, tłumnie odwiedzanych przez żorzan w sezonie letnim – podkreśla Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.

W toku rozmów z przedsiębiorcami ustalone zostaną: stawka czynszu dzierżawnego oraz lokalizacja i wyposażenie ogródków. Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory pod nr tel. 32 43 48 295.