Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Spacer śladem Żorków - pomysł na Walentynki [ZDJĘCIA]

14.02.2020 14:17 | 0 komentarzy | ska

Jeśli chcecie nietuzinkowo spędzić dzisiejszy wieczór we dwoje, proponujemy wyjście na zewnątrz. Nie od dziś wiadomo, że maskotką miasta Żory jest ognik o imieniu Żorek. W mieście znajduje się 5 jego pomników, nawiązujących do miejsc, w których się znajdują. Znacie je wszystkie? Wybierzcie się z nami w spacer śladem Żorków na Walentynki! ZOBACZ ZDJĘCIA!

Spacer śladem Żorków - pomysł na Walentynki [ZDJĘCIA]
fot. UM Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spacer śladem Żorków - pomysł na Walentynki [ZDJĘCIA]

Żorek to maskotka miasta. Często pojawia się na miejskich imprezach, odwiedza przedszkola i bawi dzieci. Pierwszy pomnik Żorka stanął na rynku. W 2018 roku w mieście przeprowadzono plebiscyt na kolejne figurki. Mieszkańcy mogli zdecydować, jakie podobizny Żorka chcieliby znaleźć w mieście. Obecnie w Żorach znajdziemy 5 figurek. Aby je odszukać, warto wybrać się na spacer, przy okazji odwiedzając miejsca, do których nawiązują sympatyczne płomyki. 

Ostatnim ulokowanym w mieście Żorkiem był baseballista.  Kolejnymi figurkami, które staną się ozdobą Żor będą:, Żorek-strażak oraz para zakochanych - Żorek i Żorka, która stanie przy Urzędzie Stanu Cywilnego. Niewykluczone, że w przyszłości powstaną nowe figurki, które wspólnie mają tworzyć „Szlak Żorka”, stając się kolejną wizytówką naszego miasta.

ZOBACZ GDZIE ZNAJDUJĄ SIĘ FIGURKI ŻORKA W NASZEJ GALERII!