Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Program budowy stu obwodnic. Na jednej liście nie ma Raciborza, na drugiej jest

14.02.2020 12:44 | 3 komentarze | żet

14 lutego rozpoczęły się konsultacje publiczne projektu Ministerstwa Infrastruktury pn. "Program budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030". Na liście zadań możliwych do realizacji znalazła się obwodnica Raciborza. Uwagi do programu można zgłaszać do 20 marca.

Program budowy stu obwodnic. Na jednej liście nie ma Raciborza, na drugiej jest
Obwodnica Raciborza będzie przedłużeniem powstającej już drogi Racibórz - Pszczyna (wizualizacja).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt "Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030" wskazuje na źródła finansowania inwestycji drogowych. Zawiera również listę zadań przewidzianych do realizacji w ramach programu oraz listę zadań inwestycyjnych możliwych do realizacji w ramach programu. Na pierwszej liście nie figuruje Racibórz, natomiast na drugiej uwzględniono projekt budowy obwodnicy Raciborza.

- Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy (przebywający aktualnie w Warszawie) aktywnie zabiega o wpisanie na listę zadań do realizacji obwodnicy Raciborza, którą zaplanowano jako przedłużenie drogi Racibórz – Pszczyna. Dzięki temu połączeniu uda się ograniczyć niebezpieczne sytuacje na raciborskich drogach oraz uporządkować i wyprowadzić ciężki transport z centrum miasta - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej raciborskiego magistratu.

Więcej informacji na temat konsultacji projektu programu znajdziesz TUTAJ.

Pobierz Projekt_Programu_Budowy_100_Obwodnic_na_lata_2020-2030.pdf (format pdf, rozmiar ~1.61 M)

źródło: UM Racibórz, oprac. żet