Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Patrol

Bandyta z Jastrzębia już pod kluczem

13.02.2020 12:28 | 0 komentarzy | acz

Mężczyzna, który napadł na jastrzębianina i go okradł, został ustalony przez śledczych z wydziału kryminalnego jastrzębskiej komendy. Sprawcę objęto policyjnym dozorem. W prokuraturze przyznał się do rozboju i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Bandyta z Jastrzębia już pod kluczem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w piątek w jednym z mieszkań na osiedlu Przyjaźń w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie 34-letni napastnik zaatakował właściciela mieszkania. Pobił go tak dotkliwie, że pokrzywdzony trafił do szpitala. Jego łupem padła gotówka.

Następnego dnia około godziny 1 w nocy na ulicy Wielkopolskiej 34-latek dotkliwie pobił innego mężczyznę, który także został przewieziony do szpitala.

W trakcie pracy operacyjnej policjanci ustalili dane agresora, został on zatrzymany przez policjantów, a następnie doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut rozboju oraz uszkodzenia ciała. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych. Grozi mu do 12 lat więzienia.
(acz)