środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Powstanie publikacja o wodzisławskim pożarnictwie. Ważny apel muzeum

13.02.2020 10:22 | 0 komentarzy | art

Wodzisławskie muzeum szuka pamiątek, które można będzie wykorzystać w powstającej publikacji związanej z historią wodzisławskiej straży pożarnej.

Powstanie publikacja o wodzisławskim pożarnictwie. Ważny apel muzeum
Fot. Skansem strażacki w Janowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku, w maju odbędzie się wielka uroczystość związaną z nadaniem nowego sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. - Jednostka nasza ma wielkie zasługi w ratowaniu życia i mienia mieszkańców miasta Wodzisławia. Historia wodzisławskiej straży pożarnej sięga roku 1765. Do dzisiaj nie zachowało się zbyt dużo źródeł archiwalnych. Dlatego zwracamy się z wielką prośbą o udostępnienie wszelkich materiałów związanych z historią pożarnictwa na terenach naszego miasta – apeluje Muzeum w Wodzisławiu Śl.

Liczy się każda pamiątka, zdjęcie, dokument, czy nawet relacja. - Materiały, które Państwo udostępnią, wypożyczą, będą wykorzystane w nowo powstającej publikacji związanej z historią wodzisławskiej straży pożarnej. Dzięki Państwa pomocy możemy zrekonstruować przeszłość tej zasłużonej dla miasta jednostki – podkreśla Sławomir Kulpa, dyrektor muzeum.

Wszelkie materiały można przekazywać do wodzisławskiego Muzeum, którego siedziba mieści się obecnie przy Rynku 24.