środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Bohaterowie są wśród nas. Weszli do płonącego budynku i uratowali życie trzem osobom

12.02.2020 10:32 | 1 komentarz | żet

Więcej informacji na temat pożaru pustostanu przy ul. Nowomiejskiej w Raciborzu. Dzięki odwadze dwóch policjantów oraz pracownika stacji benzynowej udało się uratować życie trzem osobom.

Bohaterowie są wśród nas. Weszli do płonącego budynku i uratowali życie trzem osobom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do niebezpiecznych wydarzeń doszło w sobotę 8 lutego. Około godziny 3.20 sierż. sztab Michał Wieczorek i sierż. sztab. Piotr Kolodziej, na co dzień policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji Racibórz, zostali skierowani na stację paliw na placu Mostowym w Raciborzu, gdzie miał się znajdować mężczyzna z poparzonym ciałem i nadpaloną odzieżą. Policjanci w rozmowie z nim ustalili, że spał w pustostanie mieszczącym się przy ul. Nowomiejskiej, a gdy się obudził, jego ubranie było zajęte ogniem. Mężczyzna zdołał wyjść z budynku i pobiegł na pobliską stację, aby wezwać pomoc.

Stróże prawa wezwali kolejne służby ratunkowe. Sierż. sztab. Wieczorek udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy, natomiast sierż. sztab. Kolodziej wraz z pracownikiem stacji paliw, który postanowił ruszyć z pomocą, udali się we wskazane miejsce, aby sprawdzić, czy innym osobom nie zagraża niebezpieczeństwo. W pobliżu budynku ujawnili kolejną poparzoną osobę, której pierwszej pomocy udzielił pracownik stacji. Poszkodowani nie byli w stanie określić, ile osób może znajdować się w środku. Policjant, wiedząc, że w pustostanie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy, bez wahania wszedł do palącego się budynku. Wewnątrz odnalazł trzy osoby leżące na podłodze. Mundurowy obudził ich i pomógł im bezpiecznie opuścić budynek. Poszkodowani zostali przekazani pod opiekę ratowników medycznych, a palącym budynkiem zajęli się strażacy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru doszło z powodu nieostrożnego obchodzenia się ogniem przez osoby znajdujące się w środku budynku. Na szczęście dzięki szybkiej i skutecznej akcji ratowniczej przeprowadzonej przez policjantów i bohaterskiego pracownika stacji beznynowej, życie wszystkich poszkodowanych osób zostało uratowane.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs dziękuje za okazaną pomoc pracownikowi pobliskiej stacji paliw, który bez wahania włączył się do interwencji policjantów, aby ratować życie i zdrowie innych osób.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet