Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Rusza punkt 'Czyste Powietrze'. Zgłoś się po dofinansowanie

11.02.2020 12:03 | 2 komentarze | AgaKa

Od środy, 12 lutego ponownie zacznie działać punkt konsultacyjny dla osób ubiegających się o dofinansowanie w ramach programu ,,Czyste powietrze”. Punkt mieści się na terenie rybnickiego kampusu, przy ul. Rudzkiej 13 (budynek D).

Rusza punkt 'Czyste Powietrze'. Zgłoś się po dofinansowanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na miejscu można uzyskać m. in. porady merytoryczne i techniczne dotyczące założenia konta w portalu beneficjenta programu oraz pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku o dofinansowanie do inwestycji służących ochronie powietrza, w ramach programu priorytetowego „Czyste powietrze”, realizowanego poprzez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Do początku stycznia br. rybniczanie złożyli 764 wnioski do WFOŚiGW o dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze”. To zdecydowanie największa w województwie liczba wniosków złożonych z jednej gminy.

W roku 2019, punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”, prowadzony był na zlecenie miasta przez pracowników Fundacji Ekoterm Silesia. W tym czasie z konsultacji skorzystało w sumie 4650 osób.

  • Liczba osób obsłużonych w punkcie: 3028
  • Liczba osób obsłużonych w punkcie telefonicznie: 1622
  • Liczba założonych kont na portalu beneficjenta: 368
  • Liczba wniosków złożonych bezpośrednio w punkcie: 116 (dodatkowo duża ilość wniosków została w całości albo częściowo przygotowana przy wsparciu pracowników punktu i wysłana przez mieszkańców z domu).