Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Nie ma na radiowozy

11.02.2020 10:00 | 0 komentarzy | ma.w

W budżecie Raciborza na 2020 rok nie przewidziano pomocy dla miejscowej komendy policji. Zwykle taki zapis – za rządów Mirosława Lenka – był umieszczany w planie wydatków.

Nie ma na radiowozy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Już nie będziemy pomagali policji w zakupie nowych radiowozów? – zdziwił się były prezydent, a obecny radny miejski Mirosław Lenk.

Wiceprezydent Dominik Konieczny (na zdj.) zaznaczył, że policja nie zwracała się z taką prośbą do urzędu. Była jedynie informacja ze straży pożarnej, ale w budżecie nie znalazł się stosowny zapis.

Aktualizacja

Radny Lenk z "Razem dla Raciborza" skontaktował się z redakcją po lekturze newsa na temat miejskiego dofinansowania do zakupu radiowozów. Z jego wiedzy wynika, że z raciborskiej komendy wyszło do urzędu miasta pismo w tej sprawie, w październiku 2019 roku. - Rozmawiałem z panem komendantem Krebsem i mówił mi, że rozmawiał na ten temat z panem prezydentem Polowym - przekazał nam Mirosław Lenk. Dariusz Polowy nie był obecny na posiedzeniu komisji, gdzie omawiano m.in. plan wydatków i ewentualne wsparcie policji w zakupie nowego radiowozu.

Ludzie:

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.