Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Jak prezydent Polowy ocenia odbiór odpadów kuchennych w Raciborzu?

09.02.2020 16:48 | 4 komentarze | ma.w

Na ostatniej, posesyjnej konferencji prasowej zapytaliśmy głowę miasta o jego opinię na temat odbioru nowej frakcji odpadów komunalnych. Od początku roku w Raciborzu obowiązuje segregacja odpadów kuchennych. Wprowadzono ją w mieście z poślizgiem - bo na czas nie rozprowadzono brązowych worków dla zabudowy jednorodzinnej. Ruszyła nie z początkiem roku, a w ostatnim tygodniu stycznia.

Jak prezydent Polowy ocenia odbiór odpadów kuchennych w Raciborzu?
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Na falstart segregacji "obierek" narzekała radna klubu prezydenckiego - Magdalena Kusy z PiS-u. W dzielnicy Obora ludzie wystawili brązowe worki, ale śmieciarka nie przyjechała je odebrać. Brązowe pojemniki na odpad kuchenny pojawiły się także z opóźnieniem na osiedlach w zabudowie wielorodzinnej.

Co odpowiedział prezydent Raciborza Dariusz Polowy, zapytany o opinię na temat startu segregowania odpadu kuchennego? Poprosiliśmy, aby odniósł się zarówno jako urzędnik, jak i raciborzanin, który także - jak każdy mieszkaniec - musi segregować odpad kuchenny. Odpowiedź w załączonym materiale wideo.

Przypomnijmy, że pytaliśmy prezydenta miasta o wdrażanie nowej pozycji w obowiązkowej segregacji jeszcze w grudniu, przed tym, jak zaczęły obowiązywać nowe przepisy. Wtedy Dariusz Polowy mówił, że jest przekonany o tym, że raciborzanie wiedzą o nowym obowiązku, ale początki przystosowania się do nowych wymogów bywają trudne, o czym mówili mu już inni samorządowcy i politycy.

Na osiedlach pojawiły się brązowe pojemniki na bioodpady

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza