Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Studniówka 2020 wodzisławskiego Ekonomika. Aż cztery polonezy podczas balu [ZDJĘCIA, WIDEO]

08.02.2020 20:27 | 0 komentarzy | mad, juk

To już kolejna studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim zorganizowana poza murami placówki. Uczniowie na miejsce zabawy wybrali restaurację "Anielski Młyn" w Pogrzebieniu. Bal rozpoczął się późnym popołudniem 8 lutego i potrwa do późnych godzin nocnych.

Studniówka 2020 wodzisławskiego Ekonomika. Aż cztery polonezy podczas balu [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do 2018 roku bale studniówkowe Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim odbywały się w sali gimnastycznej placówki. Z tradycją postanowili zerwać jednak zeszłoroczni maturzyści, organizując swój bal w pogrzebieńskim "Anielskim Młynie" (czytaj więcej TUTAJ). Kolejni uczniowie poszli śladem starszych kolegów.

Tegoroczny bal wodzisławskiego Ekonomika rozpoczął się od odtańczenia polonezów, a utwór Wojciecha Kilara królował aż czterokrotnie. Najpierw uczniowie zatańczyli wspólnie z nauczycielami, a następnie poszczególne klasy osobno (poniżej prezentujemy wideo każdego z układów). Później już uczniowie dziękowali swoim nauczycielom za czteroletnią edukację. – Dziękujemy za poświęcony czas i wszelkie chwile spędzone razem – powiedziała młodzież wodzisławskiego Ekonomika.

– Dzisiejsza uroczystość wyznacza kolejny, ale już ostatni etap szkolnej drogi. Bo właśnie tym jest studniówka. To wydarzenie, które przypomina, że za symboliczne sto dni pora zacząć zdawać bardzo ważny, życiowy egzamin maturalny – mówiła do uczniów dyrektor szkoły Maria Lach.

Pani dyrektor zauważała również, że studniówka jest tym momentem, który uświadamia nauczycielom upływający czas. – Pamiętamy wasze pierwsze dni w naszej szkole, którą wybraliście sami. I tak dzień po dniu mijały cztery lata technikum – kontynuowała Maria Lach. Życząc uczniom świetnie zdanej matury, wysokich wyników wszystkich egzaminów oraz udanego balu studniówkowego. – "Miło szaleć, kiedy czas po temu" – dyrektor, cytując słowa poety Jana Kochanowskiego, zaprosiła młodzież do zabawy.

Część 1 - uczniowie z nauczycielami 

Część 2 - klasa IVATE (wychowawca Izabela Durczok)

Część 3 - klasa 4TG (wychowawca Krzysztof Zielonka)

Część 4 – klasa 4TET (wychowawca Beata Godoś)