środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

W Rybniku rozpoczęli kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na prezydenta

08.02.2020 09:36 | 23 komentarze | ska

Na rozpoczęcie kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej działacze związani z Platformą Obywatelską z Rybnika, na czele z posłem Markiem Krząkałą, zaprezentowali poprawki do budżetu państwa na 2020 rok. 

W Rybniku rozpoczęli kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na prezydenta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Rybniku rozpoczęli kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na prezydenta

Podczas konferencji prasowej przed Teatrem Ziemi Rybnickiej głos w sprawie poprawek do budżetu zabrali poseł Marek Krząkała, starosta rybnicki Damian Mrowiec, radny sejmiku Grzegorz Wolnik oraz radny Rybnika Łukasz Kłosek. 

Propozycje regionalne do budżetu państwa na rok 2020:

  1. Budowa bezpośredniego zjazdu z Drogi Regionalnej Racibórz - Pszczyna na autostradę A1 w Żorach17 mln zł (w tym przedłużenie drogi zbiorczej 8 mln zł, łącznik drogi regionalnej z A1 3 mln zł, budowa mostu nad autostradą 4 mln zł, roboty towarzyszące 2 mln zł).

  2. Rozbudowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku o salę koncertową wraz z zapleczem i przestrzenią ekspozycyjną – 45 mln zł (w tym sala koncertowa na 300 osób, część ekspozycyjna - wystawowa, garderoby i magazyny dla instrumentów, sale warsztatowe: rytmiczna dla dzieci, chóralna, muzyki dawnej). W tym roku kończy się okres ważności projektu rozbudowy, który został opracowany na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za kwotę 1 mln zł.

  3. Dofinansowanie w wysokości 50% budowy hali lekkoatletycznej w Rybniku – 15 mln zł (w tym 4 torowa bieżnia, skok wzwyż, skok w dal, skok o tyczce, boisko do rzutów, boisko do rzutów w części rozgrzewkowej, pomieszczenia: szatniowe, sanitarne, biurowe, techniczne, obsługi, rehabilitacyjne, sędziowskie i trenerskie, siłownia, trybuny rozkładane).

  4. Przekazanie środków dla Województwa Śląskiego (w wysokości 1 mld zł – I etap 300 mln zł) na budowę Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna od granic miasta Rybnika do Raciborza (w kategorii drogi ekspresowej).

Ludzie:

Damian  Mrowiec

Damian Mrowiec

Radny Powiatu Rybnickiego.

Marek Krząkała

Marek Krząkała

Poseł na Sejm