Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Prezydent Polowy nie odbiera do siebie słów ministra Wosia

07.02.2020 13:07 | 5 komentarzy | ma.w

- Nie uważam, bym musiał przeprowadzać rachunek sumienia - skomentował prezydent Raciborza Dariusz Polowy apel ministra i posła Michała Wosia, wygłoszony na ostatniej sesji Rady Miasta Racibórz. Uważa, że nie musi się wstydzić zrealizowanych punktów swego programu wyborczego.

Prezydent Polowy nie odbiera do siebie słów ministra Wosia
Konferencja posesyjna Dariusza Polowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Polowy odniósł się do wypowiedzi ministra Wosia na swej konferencji posesyjnej. Zaznaczył, że „szczęśliwie dla Raciborza złożyło się, że w ciągu 3 dni miasto odwiedzili wicepremier Jarosław Gowin, minister ļ^ i pani minister Jadwiga Emilewicz. Przypomniał, że „być może proroczo czy jak, przewodniczący raciborskiej rady Leon Fiołka pożegnał pana Wosia tytułem premiera”. - To nie byłoby takie złe - uśmiechnął się D. Polowy.

Włodarz Raciborza najbardziej z przemowy ministra Michała Wosia zapamiętał, że ten pogratulował prezydentowi wstąpienia do partii Porozumienie Jarosława Gowina.

Co do prośby ministra o rachunek sumienia, wystosowany do samorządowców, to Polowy uważa, że jej adresat kierował ją „do bardzo szerokiej grupy odbiorców”.

- Nie uważam, bym musiał taki rachunek przeprowadzać. Po roku na urzędzie mogę stwierdzić, że do wyborów szedłem z jasno wyartykułowanym programem i nie muszę się wstydzić ilości punktów, które już z programu wykonałem - stwierdził prezydent Raciborza Dariusz Polowy.


Jego zdaniem w wystąpieniu ministra były „bardziej odniesienia do działań na poziomie strategicznym niż do takiego codziennego funkcjonowania w samorządzie”. - My zgodnie z przyjętym harmonogramem zaczynamy prace nad nową strategią miasta, z której wynikną kwestie planowania przestrzennego. Osadzimy na tej podstawie przewidziane inwestycje, które wynikną z nowej strategii miasta. Będziemy je następnie realizować - podsumował Dariusz Polowy.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości