Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Prawie pół tysiąca głosów przeciwko zabudowie placu Długosza i działki przy Ogrodowej

07.02.2020 10:33 | 0 komentarzy | żet

Raciborzanin Bogusław Siwak apeluje do mieszkańców o poparcie petycji skierowanej do prezydenta Dariusza Polowego i rady miasta.

Prawie pół tysiąca głosów przeciwko zabudowie placu Długosza i działki przy Ogrodowej
Nieruchomość przy ulicy Ogrodowej 30 w Raciborzu (fot. arch. Nowiny.pl)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Petycja wyraża sprzeciw wobec planów zabudowy placu Długosza oraz nieruchomości przy ul. Ogrodowej 30 (teren po byłym przedszkolu)*, a także budowy tzw. polówki (łącznika DW 416 z ulicą Starowiejską, w ciągu ulicy Wierzyńskiego) oraz przebudowy ulicy Bema.

Bogusław Siwak twierdzi, że raciborzanie chcą, aby na placu Długosza powstała strefa rekreacji, a nie prywatna nieruchomość. O zabudowie placu mówił podczas swojej kampanii wyborczej Dariusz Polowy. Inwestorem miały być Eko-Okna. Dotychczas nieruchomość nie została wystawiona na sprzedaż.

Inaczej jest z działką przy ul. Ogrodowej, która już kilka lat temu została sprzedana przez miasto prywatnemu inwestorowi. Ten starał się później o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, polegającej na dopuszczeniu tam zabudowy handlowo-usługowej w miejsce zabudowy mieszkaniowej. Taka zmiana w planie zagospodarowania tej działki nie została przeprowadzona ani podczas rządów Mirosława Lenka, ani podczas dotychczasowych rządów Dariusza Polowego. Bogusław Siwak apeluje, aby miasto "naprawiło błędy", a więc odkupiło nieruchomość i stworzyło tam park.

Z treścią petycji można zapoznać się tutaj:

Petycja mieszkańców do Prezydenta D. Polowego i radnych [PDF]

6 lutego Bogusław Siwak przekazał do magistratu petycję wraz z zebranymi dotychczas podpisami. Aktywista informuje, że zbiórka podpisów nadal trwa. Podpisy można składać w sklepie Soft-IB na rogu ulic Klasztornej i Ogrodowej, w sklepie Pivnica przy ulicy Ogrodowej, a także w położonym obok salonie krawieckim.


W działaniach dot. stworzenia w Raciborzu kolejnego parku Bogusław Siwak nie ogranicza się do szczebla lokalnego. Niedawno skierował w tej sprawie list otwarty do ministra Michała Wosia. Treść listu udostępnił również naszym Czytelnikom:

List Otwarty z prośbą do Ministra Pana Michała Wosia [PDF]

Ludzie:

Bogusław Siwak

Bogusław Siwak

Raciborski ekolog

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza