Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Radny Wojciech Kolorz znów na sesji w Pszowie - radni dopytują

06.02.2020 13:18 | 11 komentarzy | ska

Po długiej nieobecności na posiedzeniach Rady Miasta Pszów, w ostatniej sesji znów wziął udział radny Wojciech Kolorz. Nie umknęło to uwadze pozostałych radnych, którzy oficjalnie zapytali o sprawę sądową związaną z kierowaniem samochodem po alkoholu.

Radny Wojciech Kolorz znów na sesji w Pszowie - radni dopytują
fot. Arch.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Wojciech Kolorz znów na sesji w Pszowie - radni dopytują

Na ostatniej sesji odniesiono się do osoby radnego Wojciecha Kolorza, który w listopadzie został złapany na kierowaniem samochodem pod wpływem alkoholu. W organizmie miał ponad 1,5 promila.

- Jak padnie jakieś pytanie, to chętnie odpowiem – odpowiedział radny Wojciech Kolorz.

- Sprawa jest w trakcie realizacji, to tyle co mam do powiedzenia – uciął. Dopóki nie jest wyrok prawomocny jest domniemanie niewinności i to powinno na samym początku ukrócić wszystkie niepotrzebne dyskusje. Jak będzie wyrok sądu, będziemy dalej kombinować. Na razie jest jak jest – dodał wywołany radny, a jego słowa wzbudziły poruszenie wśród radnych i gości. Głos zabrał także jeden z mieszkańców. Przewodnicząca zasugerowała, żeby nie poruszać spraw prywatnych. - To nie są prywatne sprawy, nie mam prywatnych spraw do radnego Kolorza. Faktycznie jest coś takiego jak domniemanie niewinności, ale jest też coś takiego jak honor – podsumował mieszkaniec Krzyżkowic. Radny Kolorz nie pozostawił tego komentarza bez odpowiedzi, sugerując, że dyskusja schodzi na sprawy prywatne. Inny z obecnych na sesji mieszkańców podkreślił, że sprawa radnego jak najbardziej jest sprawą miejską. - To jest wstyd dla tego miasta. Mam nadzieję, że nie będzie pan „kombinował”, a pana rozliczą wyborcy – dodał mieszkaniec w wolnych głosach.

Głos zabrał również brat radnego Kolorza, który odniósł się m.in. do fali hejtu, z jaką mierzy się rodzina radnego. 

Czytaj więcej we wtorek w Nowinach Wodzisławskich