środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Patrol

WAŻNE:

Komendant Krebs zatrzymał pijanego kierowcę

05.02.2020 11:24 | 1 komentarz | żet

Pijany mieszkaniec powiatu wodzisławskiego został zatrzymany w Syryni. Okazało się, że kierował jeepem mając dwa promile alkoholu.

Komendant Krebs zatrzymał pijanego kierowcę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu Łukasz Krebs wracał po służbie do domu. Kwadrans po godzinie szesnastej przejeżdżał przez Syrynię. Tam zauważył poruszającego się zygzakiem jeepa. - Tor jazdy samochodu ewidentnie wskazywał, że kierowca może prowadzić swój pojazd na „podwójnym gazie”. Inspektor natychmiast zareagował. Z uwagi na brak możliwości bezpiecznego wyprzedzenia i zablokowania samochodu, jechał za nim, powiadamiając telefonicznie dyżurnego wodzisławskiej policji - informuje kom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Kierowca jeepa zjechał na pobocze i zatrzymał samochód. Na miejsce dojechał też patrol wodzisławskiej drogówki. Policjanci wyjęli kluczyki ze stacyjki jeepa. Badanie alkomatem wykazało u kierującego pojazdem 63-latka dwa promile alkoholu.

- Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego odpowie przed sądem. Zgodnie z Kodeksem Karnym, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje M. Szymański.

Do zdarzenia doszło 4 lutego.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet