Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Tlenek węgla w Jastrzębiu-Zdroju. Sygnały z czujników ratują życie

04.02.2020 14:22 | 2 komentarze | ska

Ostatnie dni przyniosły szereg interwencji strażaków z JRG w Jastrzębiu-Zdroju. Wyjeżdżali m.in. na Poznańską, Opolską i Andersa, gdzie obecność tlenku węgla sygnalizowały czujniki. 

Tlenek węgla w Jastrzębiu-Zdroju. Sygnały z czujników ratują życie
fot. Szymon Kamczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tlenek węgla w Jastrzębiu-Zdroju. Sygnały z czujników ratują życie

W minioną sobotę 1 lutego czujniki tlenki węgla zadziałały w mieszkaniach przy ulicach Poznańskiej, Turystycznej i Opolskiej. Strażacy przy Turystycznej znaleźli w jednym z mieszkań niesprawny gazowy przepływowy ogrzewacz wody. Z kolei przy ul. Opolskiej powidem pojawienia się czadu był wsteczny ciąg kominowy. We wszystkich tych przypadkach nie było osób poszkodowanych. 

2 lutego strażacy interweniowali po sygnale z czujnika przy ul. Andersa. Tam przeprowadzono pomiary i nie stwierdzono obecności czadu. Podód uruchomienia alarmu czujki był prozaiczny - baterie wymagały wymiany. 

O wiele poważniejsza sytuacja miała miejsce 2 lutego znów przy Turystycznej. Tam również stwierdzono, że w czujniku baterie wymagają wymiany, natomiast sprawdzono wszystkie mieszkania w pionie. - W mieszkaniu na 2 piętrze pomiar CO - wynik ponad 1000 ppm. Pomiar potwierdził Mistrz Kominiarski. Bez osób poszkodowanych. Stwierdzono, że przyczyną zdarzenia był niesprawny gazowy przepływowy podgrzewacz wody - informuje Łukasz Cepiel, oficer prasowy KM PSP Jasrtrzębie-Zdrój.