Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Dlaczego ten łącznik tyle kosztuje?

10.02.2020 07:00 | 0 komentarzy | ma.w

Wśród tegorocznych robót drogowych radny Fica uznał za wyjątkowo kosztowny remont łącznika ulic Anny i Starowiejskiej. Twierdzi, że zaplanowana na ten cel kwota ponad 1,3 mln zł wskazuje „potężną inwestycję” na krótkim odcinku. – Skąd ta kwota? – docieka członek „Razem dla Raciborza”.

Dlaczego ten łącznik tyle kosztuje?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marcin Fica zwrócił uwagę na kwotę 1 333 612 zł, zaplanowaną przez prezydenta Dariusza Polowego na dwa miejskie budżety (2020 i 2021). Przepytał urzędników na styczniowym posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej. – Wiem, że to bardzo ważna droga dla przyszłego odciążenia zakorkowanej ulicy Głubczyckiej, wspólnie z planami wobec ulicy Wierzyńskiego, ale kwota na nią przeznaczona jest bardzo wysoka, bo to krótki odcinek – zauważył radny.

Wątpliwości radnego próbował rozwiać naczelnik wydziału dróg Zbigniew Chmielarz. Podparł się kosztorysem inwestorskim i dokumentacją techniczną. Remont obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej. – Będzie przetarg na roboty, może tę kwotę uda się obniżyć – powiedział radnemu. Prosił by nie porównywać wydatku na łącznik, z remontami innych dróg, np. ulicy Bema, którą wskazał Fica. – To są kwestie nieporównywalne. Ulicy do ulicy nie da się wprost porównać, bo każda ma inne uwarunkowania – zaznaczył Chmielarz.

M. Fica pytał jeszcze o nieplanowany jeszcze remont ulicy Spółdzielczej oraz zaplanowany ulicy Słonecznej (30 tys. zł zaplanowano na dokumentację projektową). – Co do Spółdzielczej to na pewno też ją zrobimy, ale nie wszystko na raz, robimy to stopniowo. Wpierw przygotowujemy dokumentację, żeby później inwestycję wpisać do budżetu miasta – podsumował Z. Chmielarz.

(m)

Ludzie:

Marcin Fica

Marcin Fica

Radny Miasta Racibórz