Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Wpadka z odpadem kuchennym w Oborze. Śmieciarki nie przyjechały

30.01.2020 09:40 | 1 komentarz | ma.w

Radna Magdalena Kusy z PiS nazwała „nieciekawą wpadką” sytuację z dzielnicy Raciborza. Mieszkańcy dostali w końcu brązowe worki i wypełnili je odpadem zielonym. Niestety wystawionych worków nikt nie odebrał w terminie.

Wpadka z odpadem kuchennym w Oborze. Śmieciarki nie przyjechały
Magdalena Kusy radna z raciborskiej dzielnicy Obora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Czy segregujesz odpad zielony?

Odpad kuchenny należy zgodnie z wytycznymi urzędu miasta segregować od 1 stycznia. Na początku pojawiły się problemy. Przez 3 tygodnie nie było brązowych worków, do których trzeba w dzielnicach gromadzić ten odpad. Choć worki w końcu trafiły do mieszkańców, to wywożąca śmieci firma Empol nie wywiozła ich w zapowiedzianym terminie (harmonogram wywozu ogłoszono na początku roku). O sytuacji w Oborze opowiedziała na styczniowej sesji Magdalena Kusy radna z PiS.

- Ludzie wystawili zapełnione worki, ale mimo wpisu w harmonogramie o terminie wywozu nie odebrano ich z dzielnicy. To nieciekawa wpadka, nie pozwólmy gasić ich pozytywnego podejścia do segregacji nowego rodzaju odpadów takimi sytuacjami - zwróciła się do prezydentów M. Kusy.

Z wyjaśnieniami pospieszył wiceprezydent Dominik Konieczny (PiS). - Jak są takie sytuacje, to zachęcam, żeby zgłaszać je przez wydział komunalny. Urzędnicy odpowiednio wpłyną na wykonawcę usług. Firmie grożą konsekwencje, jeśli nie będzie wywiązywać się z umowy z Miastem.

Konieczny przypomniał, że od lutego drożeje stawka za śmieci - z 13,50 zł do 21 zł. Umowa Miasta z Empolem obowiązuje do końca stycznia jeszcze na niższej stawce, a od lutego do sierpnia - już na wyższej. Zastępca Dariusza Polowego przyznał, że to rodzaj „promocji” zastosowanej we współpracy z firmą, bo poprzednia umowa obowiązywała do końca 2019 roku.

Ludzie:

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Magdalena Kusy

Magdalena Kusy

Radna Miasta Racibórz