Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Ekolog prosi radnych: zamiast szatni LKS stwórzmy nowy park

28.01.2020 23:13 | 0 komentarzy | ma.w

Bogusław Siwak autor zbiórki podpisów pod apelem do prezydenta Polowego o wykup z rąk prywatnych działki na Ogrodowej i utworzenia tam parku miejskiego bezskutecznie zabiegał o wystąpienie przed komisją budżetową.

Ekolog prosi radnych: zamiast szatni LKS stwórzmy nowy park
Bogusław Siwak wystąpił wcześniej przed radnymi komisji gospodarki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siwak chciał opowiedzieć podczas poniedziałkowych obrad komisji branżowej, że ważniejszym od budowy szatni dla piłkarzy LKS Brzezie za 2,2 mln zł jest odkupienie od prywatnego właściciela, terenów po byłym przedszkolu przy ul. Ogrodowej w Raciborzu.

Zielona przestrzeń znajdująca się naprzeciw szkoły muzycznej jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową. Według lokalnego ekologa Bogusława Siwaka (Dawid Wacławczyk mówi, że jest on „ojcem chrzestnym” planowanej w mieście strefy bez węgla) powinno się tam utworzyć nowy park miejski.

Raciborzanin przekonuje, że tak sądzą okoliczni mieszkańcy. Zebrał ich podpisy pod apelem do prezydenta Dariusza Polowego. Nie złożył go jeszcze w magistracie, choć pokazywał już niektórym radnym i dziennikarzom. Siwak chciał wystąpić na posiedzeniu komisji budżetowej, opiniującej plan wydatków miejskich na 2020 rok. Przewodniczący komisji Józef Galli nie zgodził się, tłumacząc, że wpierw petycja z Ogrodowej powinna być wprowadzona we właściwy urzędowy obieg dokumentów i oficjalnie trafić do prezydenta i radnych.

- Na razie nie mamy o czym dyskutować, bo petycji nie widzieliśmy - mówił J. Galli


Ekolog liczy, że tematem Brzezia i Ogrodowej zajmie się na najbliższej sesji któryś z radnych miejskich, zanim budżet zostanie uchwalony.

Czytaj także

https://sport.nowiny.pl/sport/160184-22-mln-zl-na-szatnie-lks-brzezie-wydatek-budzi-watpliwosci.html

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Józef Galli

Józef Galli

Radny Raciborza, szef komisji budżetu