Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Obóz w Pleśnej. Czy można pakować plecaki?

29.01.2020 13:00 | 0 komentarzy | ma.w

Już na styczniowej sesji rady miasta radni powinni wiedzieć czy miejskie obozowisko nad morzem dojdzie do skutku. Problemem jest wciąż zapowiadana lokalizacja masztu łączności wojskowej na terenie obozu.

Obóz w Pleśnej. Czy można pakować plecaki?
fot. arch. UM Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek 27 stycznia miała pojechać do Słupska delegacja z Raciborza. Tam, w Urzędzie Morskim trzeba omówić sprawę słynnego już masztu, planowanego w Pleśnej. – Robimy wszystko żeby obóz się odbył. Jedziemy na rozmowy pełni optymizmu. Może na sesji podamy, co ustaliliśmy w tej sprawie – wyjaśnia Krzysztof Żychski, szef miejskiej edukacji. Wyjazd do Słupska zaplanowano na 27 stycznia.

Po słowie z komendantami

Radny Paweł Rycka interesował się na ostatnim posiedzeniu komisji oświaty czy urzędnicy wiedzą ile turnusów odbędzie się w Pleśnej w 2020 roku, jaki będzie ich koszt i kto je poprowadzi. Jesienią ubiegłego roku prezydent Dariusz Polowy mówił mieszkańcom na spotkaniu w II LO, że organizację obozu chciałby powierzyć prywatnej firmie branży turystycznej. Aktualnie formalności związane z organizacją przygotowuje wydział edukacji. – Z komendantami jestem już po rozmowie. Planujemy 3 turnusy dla dzieci i młodzieży po 15 dni każdy. Pierwszy zacznie się 28 czerwca. Po nich, w połowie sierpnia chcemy jeszcze zorganizować turnusy „zerówkowe” (do tej pory adresowane były dla pracowników urzędu i jednostek samorządu) – powiedział radnym K. Żychski 23 stycznia. Naczelnik dodał, że komendanci turnusów pozostaną bez zmian, kadra wychowawców zapewne też.

Tropem Myśliwego

Ryckę ciekawiło jaka jest wizja rozwoju obozowiska, które poprzednik Żychskiego – Robert Myśliwy zamierzał doinwestować i poszerzyć w ofercie wypoczynku dla raciborzan. – Czy też chcecie go rozwijać? – pytał szefa edukacji na posiedzeniu komisji. Radny przypomniał, że w wizji Myśliwego chodziło o dodatkowe turnusy, adresowane do uczniów szkół podstawowych już w maju i czerwcu, a także wrześniowe dla studentów i seniorów. – Mamy w Pleśnej coś bardzo fajnego, choć wiemy, że to nie hotel. Chciałbym się dowiedzieć jaką władze i urząd mają koncepcję wobec Pleśnej. Czy ją rozwijać czy też zostawić ją taką jaka jest teraz? – dociekał P. Rycka były szef komisji oświatowej. Naczelnik Żychski odparł, że znaczący wpływ na odpowiedź na pytania radnego ma decyzja urzędu morskiego dotycząca masztu łączności radiowej. – Od tego uzależniamy co dalej z tym obozem. Modlimy się żeby ten maszt w ogóle się nie pojawił na terenie obozu. Przyznam, że jest światełko w tunelu w tej sprawie – podsumował Krzysztof Żychski.

(ma.w)

Ludzie:

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.