Sobota, 22 lutego 2020

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Jarosław Gowin spotkał się z pracownikami PWSZ w Raciborzu

28.01.2020 11:26 | 1 komentarz | ż

W poniedziałek 27 stycznia w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu gościł wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, któremu towarzyszyła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jarosław Gowin spotkał się z pracownikami PWSZ w Raciborzu
Na zdjęciu od lewej: prorektor Jacek Pierzchała, przewodniczący rady uczelni Roman Majnusz, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, prezydent Raciborza Dariusz Polowy, rektor Ewa Stachura, wicepremier Jarosław Gowin, wiceprezydent Raciborza Michał Fita, p.o. kanclerza uczelni Jacek Pierzga.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Członkowie rządu spotkali się z władzami uczelni - rektor Ewą Stachurą, prorektorem Jackiem Pierzchałą, kanclerzem Jackiem Pierzgą i przewodniczącym rady uczelni Romanem Majnuszem. Spotkanie, w którym wzięli udział również rezydent Raciborza Dariusz Polowy i wiceprezydent Michał Fita, dotyczyło form współpracy uczelni z otoczeniem społeczno–gospodarczym miasta i regionu wspierających nowoczesne kształcenie praktyczne na poziomie wyższym. Wizyta była również okazją do rozmów o dotychczasowych doświadczeniach wprowadzania Ustawy 2.0 oraz wyzwaniach stojących przed uczelniami zawodowymi wobec realiów dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

Wicepremier Jarosław Gowin obiecał kolejny wzrost wynagrodzeń w szkolnictwie wyższym w roku 2020 oraz finansowe wsparcie praktyk zawodowych studentów. Minister Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że uczelnie zawodowe już odgrywają i odegrają w przyszłości kluczową rolę w przygotowywaniu kadr dla innowacyjnej gospodarki. Zachęciła młodzież do kreatywnych form uczenia się i podejmowania aktywności zawodowej. Żegnając gości rektor Ewa Stachura wyraziła nadzieję, że uczelnia będzie mogła ponownie gościć premiera w związku z inauguracją kolejnego roku akademickiego.

źródło: PWSZ Racibórz, oprac. ż