Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Gra o plecy [KOMENTARZ]

28.01.2020 07:00 | 17 komentarzy | żet

Komentarz do wizyty wicepremiera Jarosława Gowina w Raciborzu oraz przystąpieniu Dariusza Polowego do partii Porozumienie.

Gra o plecy [KOMENTARZ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dołączenie Dariusz Polowego do Porozumienia Jarosława Gowina to ciekawy zwrot w raciborskiej polityce. Zwłaszcza dla osób zainteresowanych tym, co dzieje się wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy. Obozu, który tylko z pozoru stanowi monolit. W rzeczywistości to koalicja z rozsądku niechętnych sobie ugrupowań: Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry (prawe skrzydło), Prawa i Sprawiedliwości (silne centrum) oraz Porozumienia Jarosława Gowina (liberalne skrzydło). Każdy z uczestników tego trójporozumienia stara się zdobyć jak największe wpływy, kosztem pozostałych stron.

Dotychczas Dariusz Polowy, pozbawiony własnego zaplecza politycznego, skazany był na grę pomiędzy PiS oraz Solidarną Polską. Człowiekiem PiS jest wiceprezydent Dominik Konieczny. Reprezentantem Solidarnej Polski w naszym regionie jest z kolei minister Michał Woś, któremu blisko do wiceprezydenta Michała Fity. Nic dziwnego, że gdy minister Woś powiedział, że rząd nie pozwoli na likwidację żadnej ze szkół w Raciborzu, prezydent Polowy zmuszony był schować do kieszeni swoje plany oszczędności w oświacie. Zyskując nowego protektora, Dariusz Polowy zabezpiecza się na przyszłość przed powtórką takiej sytuacji.

Wojciech Żołneczko


Zobacz również:

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości