Sobota, 29 lutego 2020

imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

RSS

Kuźniańskie sołectwa stawiają na współpracę

26.01.2020 21:38 | 2 komentarze | d

W piątek, 24 stycznia, odbył się I Comber Sołectw Gminy Kuźnia Raciborska. MOKSiR gościł sołtysów oraz członków rad poszczególnych sołectw gminy.

Kuźniańskie sołectwa stawiają na współpracę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie zorganizowane w godzinach popołudniowych miało na celu wspólne poznanie się i wymianę doświadczeń dotyczących codziennej pracy na rzecz sołectw i całej gminy. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była przewodnicząca Zarządu Osiedla Stara Kuźnia, Maria Wyszomierska. Gospodarzami spotkania były Osiedle Stara Kuźnia wraz z Osiedlem nr 1, dlatego też Comber poprowadzili wspólnie Maria Wyszomierska i Jacek Gąska, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1.

Na stołach pojawiły się przysmaki ze wszystkich sołectw, a dzięki sołtysce Turza Marcelinie Waśniowskiej artystycznie wzbogacili spotkanie Piotr Scholz i Eugeniusz Loska.

– Ponieważ pomysł corocznych spotkań spotkał się z ogólną aprobatą, Comber będzie miał swoją kontynuację we współpracy sołectw i kolejnym spotkaniu – mówią organizatorzy.

Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć wystawę konkursową Lokalne Piękno, która ciągle gości w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej i przedstawia w fotografii piękno gminy. Przyszłorocznym gospodarzem Combra zostało sołectwo Budziska.

źródło: Zarząd Osiedla Stara Kuźnia, oprac. (d)