Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kuźniańskie sołectwa stawiają na współpracę

W piątek, 24 stycznia, odbył się I Comber Sołectw Gminy Kuźnia Raciborska. MOKSiR gościł sołtysów oraz członków rad poszczególnych sołectw gminy.

Kuźniańskie sołectwa stawiają na współpracę

Spotkanie zorganizowane w godzinach popołudniowych miało na celu wspólne poznanie się i wymianę doświadczeń dotyczących codziennej pracy na rzecz sołectw i całej gminy. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była przewodnicząca Zarządu Osiedla Stara Kuźnia, Maria Wyszomierska. Gospodarzami spotkania były Osiedle Stara Kuźnia wraz z Osiedlem nr 1, dlatego też Comber poprowadzili wspólnie Maria Wyszomierska i Jacek Gąska, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1.

Na stołach pojawiły się przysmaki ze wszystkich sołectw, a dzięki sołtysce Turza Marcelinie Waśniowskiej artystycznie wzbogacili spotkanie Piotr Scholz i Eugeniusz Loska.

– Ponieważ pomysł corocznych spotkań spotkał się z ogólną aprobatą, Comber będzie miał swoją kontynuację we współpracy sołectw i kolejnym spotkaniu – mówią organizatorzy.

Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć wystawę konkursową Lokalne Piękno, która ciągle gości w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej i przedstawia w fotografii piękno gminy. Przyszłorocznym gospodarzem Combra zostało sołectwo Budziska.

źródło: Zarząd Osiedla Stara Kuźnia, oprac. (d)

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kuznia231 (83.26. * .84) 28.01.2020 21:21

Chcialbym wiedzec czy impreza byla z pieniedzy podatnikow,

~Kuznia123 (81.219. * .252) 26.01.2020 22:26

kpina!