Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Patrol

Wybuch w Czerwionce-Leszczynach - jedna osoba poszkodowana

26.01.2020 17:52 | 0 komentarzy | ska

W sobotę 25 stycznia przy ul. Ks. Pojdy w Leszczynach doszło do wybuchu gazu. Prawdopodobnie wybuchła 11-kilogramowa butla z gazem, w wyniku czego zniszczone zostało kilka garaży oraz ich zawartość. Poszkodowany został 53-letni mężczyzna.  

Wybuch w Czerwionce-Leszczynach - jedna osoba poszkodowana
Fot. OSP Leszczyny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wybuch w Czerwionce-Leszczynach - jedna osoba poszkodowana

Strażacy z gminy Czerwionka-Leszczyny, Rybnika oraz Jastrzębia-Zdroju oraz Katowic działali wczoraj w Leszczynach, gdzie przy ul. Ks. Pojdy doszło do wybuchu gazu. Wybuchła butla gazowa, praktycznie równając z ziemią dwa garaże. Na miejscu strażacy udzielili pierwszej pomocy 53-letniemu mężczyźnie, który przebywał w pobliżu wybuchu. Został przewieziony do szpitala przez zespół pogotowia. 

Istniało ryzyko, że pod gruzami garaży znajdować się może jeszcze jedna osoba, dlatego na miejscu zdarzenia szybko zjawiła się Specjalistyczna Grupa Poszukowawczo-Ratownicza z Jastrzębia-Zdroju. Na szczęście po przeszukaniu gruzowiska nikogo nie znaleziono. Dokładne przeszukanie pozwoliło jednak na wskazanie prawdopodobnej przyczyny - wybuchu 11-kilogramowej butli z gazem. Wśród zniszczonej zawartości garaży znalazły się m.in. motocykle i quad. 

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, wydobyciu spod gruzów osoby poszkodowanej, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazanie jej ZRM. Po przeszukaniu rumowiska przystąpiliśmy do odgruzowania terenu – działaliśmy wraz z JRG Rybnik, JRG Jastrzębie-Zdrój, SGPR ( Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza ) Jastrzębie-Zdrój , KW PSP Katowice , OSP Czerwionka oraz OSP Przegędza - informuje Grzegorz Swinka, prezes OSP Leszczyny. 

Kiedy strażacy przeszukali już rumowisko, czekało ich miłe zaskoczenie. Od grupy młodych osób, bawiących się na imprezie w pobliskim Domu Działkowca. Strażacy otrzymali 10 ogromnych pizz, które pozwoliły na uzupełnienie energii po wyczerpującej akcji. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI RATOWNICZEJ OSP LESZCZYNY W GALERII ZDJĘĆ!