Więcej Vervy po stronie lidera... Jastrzębianie przegrali hit kolejki

Zacięty bój w hicie 17. kolejki spotkań Plus Ligi z Vervą Warszawa Orlen Paliwa stoczyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Mimo, że "pomarańczowi" w każdym z setów długimi fragmentami prowadzili grę końcówki należały do gospodarzy, którzy wygrali w trzech setach.

Początek niedzielnego spotkania należał do siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (1:4). Z czasem gospodarze opanowali emocje i doprowadzili do remisu po 6. W dalszej części obydwa zespoły grały punkt za punkt, jednak w połowie seta goście ponownie odskoczyli na trzy "oczka" (9:12). W kolejnych akcjach "pomarańczowi" dorzucili do swojego prowadzenia jeszcze jeden punkt (12:16), jednak przestój jaki im sie przytrafił sprawił, że wchodząc w decydującą fazę seta na minimalnym prowadzeniu byli gospodarze (19:18). W końcówce miejscowi podkręcili tempo i wygrali ostatecznie do 21.

Od początku drugiego seta rezultat na tablicy wyników oscylował w okolicach remisu. Z czasem na dwa "oczka" odskoczyli jastrzębianie (3:5), jednak siatkarze Vervy szybko odrobili straty (6:6), a po chwili zbudowali sobie czteropunktową przewagę (10:6). Prowadzeni przez Slobodana Kovacia goście nie poddali się i do prowadzili do remisu po 11, jednak po chwili rywale ponownie odskoczyli, tym razem na trzy "oczka" (15:12). Wchodząc w decydującą fazę seta "pomarańczowi" po raz kolejny odrobili straty i prowadzili minimalnie (18:19). W emocjonującej końcówce ponownie lepsi byli warszawianie, którzy wygrali na przewagi do 24.

Trzecia odsłona podobnie jak poprzednia rozpoczęła się od dwupunktowe prowadzenia gości (3:5). Warszawianie ponownie odrobili straty i z czasem odskoczyli na trzy "oczka" (11:8). Gospodarze szybko stracili jednak przewagę i gra od tego momentu wyrównała się. Zbliżając się do końcówki seta miejscowi ponownie odskoczyli, tym razem na dwa punkty (20:18) i mimo pogoni siatkarzy Jastrzębskiego Węgla utrzymali przewagę triumfując do 22, a w całym spotkaniu 3:0.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano środkowego zwycięskiego zespołu - Piotra Nowakowskiego. Dzięki wygranej Verva wróciła na pozycję lidera tabeli, w której ma dwa "oczka" przewagi nad Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skrą Bełchatów. Jastrzębianie ze stratą dziesięciu punktów zajmują 4. miejsce.

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 26:24, 25:22)

Verva: Brizard, Kwolek, Nowakowski, Król, Tillie, Wrona oraz Wojtaszek (libero), Grobelny, Jaglarski, Kowalczyk

Jastrzębski: Kampa, Lyneel, Vigrass, Konarski, Fornal, Gladyr oraz Popiwczak (libero), Bucki, Fromm