Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Dotacje do wymiany pieców w Żorach - przyjmą jeszcze 240 wniosków

24.01.2020 13:51 | 0 komentarzy | ska

W urzędzie miasta Żory ogłoszono dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła. Nabór będzie trwać do momentu zarejestrowania 240 wniosków. 

Dotacje do wymiany pieców w Żorach - przyjmą jeszcze 240 wniosków
Arch.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotacje do wymiany pieców w Żorach - przyjmą jeszcze 240 wniosków

O udzielenie dotacji może ubiegać się osoba fizyczna będąca właścicielem/współwłaścicielem lub użytkownikiem wieczystym budynku mieszkalnego jednorodzinnego zlokalizowanego na terenie miasta Żory po spełnieniu warunków określonych w Regulaminie udziału w Programie ograniczenia niskiej emisji dla Miasta Żory.

W przypadku wymiany kotła na paliwo stałe na kocioł gazowy, olejowy lub pompę ciepła, można uzyskać do 90% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 10 000 zł (w rejonie gdzie możliwe jest podłączenie do sieci gazowej). Kiedy mieszkaniec będzie chciał zmienić kopciucha na ogrzewanie elektryczne, może uzyskać do 90 proc. kosztów inwestycji, nie więcej niż 8 tys. zł. W przypadku wymiany na pompę ciepła w rejonie, gdzie nie ma dostępu do ciepłociągu, dotacja wyniesie do 90% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 20 000 zł. 

Można też wymienić stary kocioł gazowy na nowy, również na gaz. Wtedy dotacja może wynieść maksymalnie 5 tys. zł. Najwięcej, bo do 99 proc. kosztów można dostać na przyłączenie do sieci ciepłowniczej (do 12 tys. zł). W tym przypadku mieszkaniec musi ponieść koszt wyłącznie 1 proc. wkładu własnego. 

Miasto Żory w tym roku planuje ujednolicić Program ograniczenia niskiej emisji oraz Program „Czyste powietrze”, na zasadzie obowiązku złożenia dokumentacji w obydwu realizacjach. Nabór będzie trwał do momentu zebrania 240 wniosków, pozostałe stanowić będą listę rezerwową lub zostaną przeniesione na kolejny rok.

Formularz wniosku dostępny jest w budynku Urzędu Miasta Żory, przy Rynku 9 oraz na stronie www.bip.zory.pl. Wypełniony wniosek należy złożyć w Informacji Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9 Dodatkowe informacje na temat Programu można uzyskać w Zespole Zarządzania Energią UM Żory, Rynek 9, pokój 303, tel. 32 43 48 138 - Daria Pawłowska, Patrycjusz Maziarz, tel. 32 43 48 145 - Sonia Wernicka.