Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Patrol

Zabójstwo w Żorach - rybniczanin podejrzany o zbrodnię

24.01.2020 12:13 | 0 komentarzy | ska

40-latek z Rybnika został zatrzymany przez żorskich policjantów. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 57-letniej mieszkanki Żor. Martwą kobietę odnalazły w jej mieszkaniu dwie sąsiadki. Śledczy od początku podejrzewali, że kobieta została zamordowana. 

Zabójstwo w Żorach - rybniczanin podejrzany o zbrodnię
40-letni rybniczanin został zatrzymany w związku z zabójstwem mieszkanki Żor. Fot. KMP Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zabójstwo w Żorach - rybniczanin podejrzany o zbrodnię

W środę 22 stycznia na os. Pawlikowskiego sąsiadki znalazły w mieszkaniu zwłoki 57-latki. Skierowani na miejsce policjanci, potwierdzili zgłoszenie. Dyżurny jednostki powiadomił prokuratora i zadysponował ekipę dochodzeniowo-śledczą, która przez wiele godzin prowadziła czynności na miejscu zdarzenia. W mieszkaniu podczas oględzin m.in. zabezpieczono ślady i przedmioty, które wskazywały na to, że doszło do przestępstwa.

- Kryminalni błyskawicznie przeanalizowali sytuację i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Na terenie Rybnika namierzyli mężczyznę, który mógł mieć związek ze śmiercią kobiety. 40-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przedmioty, które mogły mu posłużyć w popełnieniu zbrodni - informuje Kamila Siedlarz, rzecznik prasowa żorskiej komendy policji. 

- Zatrzymany złożył wyjaśnienia, które wskazywały na to, że jest sprawcą zabójstwa. Policjanci doprowadzili go do policyjnego aresztu, skąd następnie trafił do prokuratury. Wczoraj, prokurator przedstawił mieszkańcowi Rybnika zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Dzisiaj, żorski sąd podejmie natomiast decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec 40-latka - dodaje Kamila Siedlarz.