Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Ferie z biblioteką: wycieczka do Teatru Miejskiego w Gliwicach [ZDJĘCIA]

23.01.2020 19:47 | 0 komentarzy | d

Na finiszu ferii zimowych, młodsi czytelnicy raciborskiej biblioteki wybrali się do Teatru Miejskiego w Gliwicach na spektakl „Dzieci z Bullerbyn” na motywach powieści Astrid Lindgren. To ostatnia z wycieczek w ramach tegorocznych „Ferii z biblioteką” a przed uczestnikami jeszcze finałowy Bal Podróżnika.

Ferie z biblioteką: wycieczka do Teatru Miejskiego w Gliwicach [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Dzieci z Bullerbyn” to znakomita powieść Astrid Lindgren, ciesząca się niesłabnącym powodzeniem i sympatią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Składają się na nią urocze historie małych mieszkańców szwedzkiej wioski Bullerbyn – Britty, Lassego, Bossego, Lisy i Ollego. Uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć w Teatrze Miejskim w Gliwicach wierną adaptację powieści. Zarówno gra aktorska, jak i scenografia zrobiły na wszystkich duże wrażenie.

- Spektakl był inspiracją do pobudzenia kreatywności, którą mamy nadzieję, dzieci wykorzystają w trakcie finałowego Balu Podróżnika – mówi Marzena Mróz, kierownik EUREKI- Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 gdzie odbywają się zajęcia.

Bal Podróżnika odbędzie się w piątek 24 stycznia w godz. 11.00-14.00.

źródło: MiPBP Racibórz