Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Wkrótce raciborzanie będą mogli przejechać się E-busem Rafako

23.01.2020 19:11 | 0 komentarzy | ż

- Już w lutym na ulice Raciborza, jako autobus rejsowy Przedsiębiorstwa Komunalnego, wyjedzie E-bus RAFAKO. Pojazd elektryczny przeszedł już szereg testów i technicznych jazd próbnych. W Raciborzu po raz pierwszy zostanie udostępniony w służbie mieszkańcom - informuje Urząd Miasta Racibórz.

Wkrótce raciborzanie będą mogli przejechać się E-busem Rafako
Rozmowy w sprawie elektrycznego autobusu dla PK w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Elektryczny autobus Rafako zostanie przekazany w lutym na dwutygodniowe testy do raciborskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Będzie włączony do floty rejsowej przewoźnika, na regularnych liniach miejskich. Pojazd jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Producent reklamuje E-busa jako unikalny polski mini autobus niskoemisyjny, który dzięki nowoczesnej technologii i niewielkim gabarytom, znakomicie sprawdzi się jako autobus szkolny oraz miejski lub podmiejski środek transportu.

W Urzędzie Miasta Racibórz odbyły się w powyższej sprawie rozmowy prezydenta Dariusza Polowego oraz prezesa PK Bogdana Gawliczka z przedstawicielami Rafako ds. elektromobilności: dyrektorem oddziału Rafako w Solcu Kujawskim Dariuszem Gackowskim, zastępcą dyrektora oddziału Dariuszem Szarabajko oraz koordynatorem ds. marketingu i sprzedaży Markiem Marczakiem. To kontynuacja ustaleń w sprawie testów zeroemisyjnego autobusu w Raciborzu. Pierwsze rozmowy na ten temat odbyły się wiosną 2019 r.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż