Czwartek, 2 kwietnia 2020

imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana

RSS

Kultura

Wyjątkowa wystawa w bibliotece o Skarbach Ziemi Wodzisławskiej

23.01.2020 11:10 | 0 komentarzy | art, AgaKa

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę fotografii przygotowaną przez Wydawnictwo Nowiny w ramach konkursu "Cudze chwalicie, swego nie znacie, czyli Skarby Ziemi Wodzisławskiej", którego patronem był Starosta Wodzisławski Leszek Bizoń. 

Wyjątkowa wystawa w bibliotece o Skarbach Ziemi Wodzisławskiej
Wystawę można oglądać w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śl.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim z przyjemnością gości wystawę Skarby Ziemi Wodzisławskiej, która potrwa do końca lutego 2020 roku. Zapraszamy mieszkańców do odwiedzenia wystawy, z której nie tylko można dowiedzieć się o skarbach kulinarnych, jak np. piernik Meisla czy ciasteczko "Jabłuszko", ale też poznać wyjątkowe miejsca w naszym powiecie, np. ogród świętego Antoniego w Syryni, kościół drewniany w Łaziskach czy tunel kolejowy w Rydułtowach, a także poznać ciekawe wydarzenia. Myślę, że wystawa jest szczególnie interesująca, bo wybór wyjątkowych miejsc, smaków oraz wydarzeń należał do mieszkańców - mówi Ewa Wrożyna-Chałupska, dyrektor MiPBP w Wodzisławiu Śląskim.

Zaprezentowane na wystawie fotografie przedstawiają propozycje zgłoszone do plebiscytu "Cudze chwalicie, swego nie znacie, czyli Skarby Ziemi Wodzisławskiej", który w ubiegłym roku został zrealizowany przez tygodnik "Nowiny Wodzisławskie", portal Nowiny.pl i Wydawnictwo Nowiny.  Mieszkańcy i instytucje z powiatu wodzisławskiego przesłały propozycje zarówno popularnych, jak i wciąż mało znanych walorów Ziemi Wodzisławskiej, na której później swojego głosy oddawali czytelnicy "Nowin Wodzisławskich" i portalu Nowiny.pl. 

O plebiscycie, jego przebiegu i wynikach szczegółowo pisaliśmy tu

Remont wejścia - Galeria Pod Fikusem przeniesiona

Ze względu na trwający remont wejścia głównego i budowę windy dla osób niepełnosprawnych, w bibliotece nastąpiło kilka zmian. Obecnie wejście znajduje się za przystankiem autobusowym od strony WCK. Jest bardzo dobrze oznakowane. Galeria Pod Fikusem, która dotychczas mieściła się w holu na piętrze, także zmieniła swoje miejsce. Obecnie wystawy prezentowane są w czytelni.