Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Kierowcy szykujcie się na remonty dróg

24.01.2020 19:00 | 1 komentarz | ska

Mimo ograniczonych środków w budżetach, miasta zarezerwowały sporo pieniędzy na modernizacje dróg. Remonty mają rozpocząć się w tym roku, dlatego warto przygotować się na utrudnienia. W planach są przebudowy dróg gminnych i powiatowych.

Kierowcy szykujcie się na remonty dróg
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Rydułtowach rozstrzygnięty został przetarg na remont odcinka ul. Ofiar Terroru i fragmentu ul. Adama Mickiewicza. - Wybraliśmy wykonawcę prac. Sama inwestycja planowana jest na lata 2020 oraz 2021, co nie oznacza jednak, że prace będą trwać całe 24 miesiące. Staraliśmy się o środki na to zadanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Zaplanowaliśmy 2 lata na tę inwestycję, ze względu na konieczność zapewnienia wkładu własnego i zrównoważenie budżetu – mówi nam Marcin Połomski, burmistrz Rydułtów. Jeśli planowana dotacja zostanie wypłacona w roku 2020, jest szansa, że inwestycję uda się zrealizować jeszcze w tym roku. - Nie wiemy jednak, co znajdziemy po rozkopaniu drogi. Pamiętamy, jak przy remoncie ul. Ładnej znaleziono niewypał, co wstrzymało prace na kilka dni. Mam nadzieję, że z ul. Ofiar Terroru nie będziemy mieli podobnych problemów – dodaje burmistrz. Remont odcinka ulicy Ofiar Terroru i fragmentu ul. Adama Mickiewicza będzie kosztować łącznie 4 mln 477 tys. zł brutto. Około 55% tej kwoty pokryje dotacja.

Będą prace na Bohaterów Warszawy?

Będą oczywiście mniejsze inwestycje. Trwa ocena ofert w przetargu na modernizację ul. Karola Miarki. Miasto przymierza się również do modernizacji ul. Krasińskiego, a na ul. Sikorskiego po wykonaniu chodnika z korektą osi jezdni, w tym roku ma zostać położona warstwa ścieralna. Termin prac jest jednak uzależniony od wykonania sieci gazowniczej, aby nowa droga nie była ponownie rozkopywana. Według nieoficjalnych informacji, może pojawić się w tym roku także dofinansowanie dla przebudowy drogi powiatowej - ul. Bohaterów Warszawy. Miasto będzie musiało zapłacić połowę kosztów udziału własnego, czyli około miliona złotych, który w przypadku wsparcia powiatu, trzeba będzie znaleźć w budżecie.