Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Pani komendant oberwała za błędy podwładnego

24.01.2020 07:00 | 17 komentarzy | juk

Za błędy pracownika odpowiada jego przełożony? Tak uznali wodzisławscy radni, którzy skargę na szefową straży miejskiej uznali za zasadną.

Pani komendant oberwała za błędy podwładnego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. Podczas jednej z ostatnich wodzisławskich sesji tamtejsi radni podjęli wiele uchwał. Jedna z nich dotyczyła rozpatrzenia skargi na działalność Komendanta Straży Miejskiej w Wodzisławiu Śl. Rajcy zażalenie choć niejednomyślnie, to uznali za zasadne. - Przypisywanie pani Komendant jakoby poświadczyła nieprawdę, jest krzywdzące - grzmiała część rajców.

Wypadek przez dziurę w nawierzchni

11 kwietnia dyżurny wodzisławskiej Straży Miejskiej odebrał telefon, w którym mieszanka Wodzisławia Śl. zgłosiła wypadek. W trakcie rozmowy telefonicznej wyjaśniła, że około godz. 11.00 upadła przy bloku na ul. Harcerskiej w rejonie klatki nr 8 w obrębie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Wodzisławianka przewróciła się na skutek dziury w nawierzchni. W efekcie doznała obrażenia nogi. Dyżurny przyjął zgłoszenie mieszkanki i tego samego dnia patrol straży miejskiej pojawił się na miejscu zdarzenia i zrobił zdjęcia feralnej dziury. Zgłoszenie interwencji było dla wodzisławianki istotne w uzyskaniu odszkodowania za wypadek. Proces ten jednak się przeciągał. Powód? Kilka miesięcy po wypadku Beata Drzeniek, Komendant Straży Miejskiej w Wodzisławiu Śl. wystosowała do firmy ubezpieczeniowej pismo. Stwierdziła w nim, że kobieta, zgłaszając interwencję, nie podała dyżurnemu dokładnego miejsca i przyczyny wypadku. A było przecież inaczej. To spowodowało, że pełnomocnik mieszanki złożył w wodzisławskim magistracie skargę na działalność pani komendant.

Ludzie:

Grażyna Pietyra

Grażyna Pietyra

Radna Miasta Wodzisławia Śląskiego.