Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Budynek urzędu stał się chlubą gminy

25.01.2020 07:00 | 0 komentarzy | mad

Pietrowicki urząd gminy prezentuje się zupełnie inaczej niż jeszcze kilka miesięcy temu. A to nie koniec zmian. Modernizacji mają doczekać się także wnętrza.

Budynek urzędu stał się chlubą gminy
Urząd Gminy Pietrowice Wielkie przed i po remoncie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zadanie zrealizowano w ramach unijnego dofinansowania, jakie samorząd otrzymał w ramach konkursu „Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna”. Dotacja wyniosła nieco ponad 1,1 mln zł. W ramach zadania przeprowadzono modernizację instalacji grzewczej, ocieplono budynek oraz zamontowano na dachu urzędu panele fotowoltaiczne. Wykonano także nową elewację nawiązującą do dawnego zamku mieszczącego się w obiekcie. Zyskał jednak nie tylko urząd, ale i centrum społeczno-kulturalne. Tam zmodernizowano instalację grzewczą, docieplono część dachu oraz wymieniono drzwi zewnętrzne prowadzące do kotłowni. Całość zadania kosztowała prawie 1,4 mln złotych. – Pozostało do wykonania jeszcze kilka elementów „kosmetycznych”, których nie udało się zamknąć w zeszłym roku, jednak są to rzeczy realizowane przez gminę poza projektem, jak oświetlenie elewacji, opisy i tablice informacyjne, itp. Zakres ten planujemy zamknąć do końca lutego – dowiadujemy się od sekretarza Pietrowic Wielkich Gabriela Kuczery.

Oprócz tych prac samorządowcy z Pietrowic Wielkich w niedalekiej przyszłości chcą pozyskać wsparcie finansowe na modernizację urzędu wewnątrz i rokrocznie odmieniać jedną kondygnację, są trzy. Realizacja miałaby rozpocząć się od parteru. – Wstępnie planowana była kontynuacja zadania na rok obecny. Na chwilę obecną faktu tego nie mogę potwierdzić, bo ze względów finansowych roboty te nie zostały wprowadzone do budżetu na rok 2020. Jeśli nic się nie zmieni, to będą one przesunięte na rok następny. Gmina na razie posiada koncepcję przebudowy, więc na chwilę obecną trudno cokolwiek powiedzieć o kosztach – mówi nam sekretarz.

W planach jest także wybudowanie windy zewnętrznej. W tym przypadku na jej wykonanie włodarze sięgną po środki z rządowego programu „Dostępność Plus”. – Jeśli uda się pozyskać środki to chcielibyśmy, żeby przynajmniej ten element został wykonany w obecnym roku – zaznacza Gabriel Kuczera.

(mad)

Ludzie:

Gabriel Kuczera

Gabriel Kuczera

Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie