Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Radnego Kuligę martwi dawna stolarnia

24.01.2020 18:00 | 1 komentarz | ma.w

Obiekty przy ul. Głubczyckiej 28 i 32 – była stolarnia w Raciborzu – zainteresowały radnego miejskiego Michała Kuligę (na zdj.). Obawia się, że to teraz siedlisko bezdomnych i składowisko śmieci oraz złomu.

Radnego Kuligę martwi dawna stolarnia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zdaniem radnego, dawna stolarnia ulega degradacji i jest niezabezpieczona. – Przyciąga osoby bezdomne, znajdują się tam hałdy śmieci i złomu, zwożone przez okolicznych bezdomnych – podkreśla Michał Kuliga. Zauważa, że przebywają w tym miejscu „osoby postronne, a nawet dzieci”. Kuliga poprosił w interpelacji do prezydenta Dariusza Polowego o podjęcie działań w celu wyeliminowania problemu.

Włodarz miasta udzielił Kulidze odpowiedzi. Straż miejska patrolująca teren przy Głubczyckiej powiadomiła Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o złym stanie technicznym i braku zabezpieczeń nieruchomości po byłej stolarni. – Przy ul. Głubczyckiej 28 strażnicy nie znaleźli śmieci, za to pod numerem 32 odpady były. Można przypuszczać, że teren jest odwiedzany przez postronnych. Będzie monitorowany przez dzielnicowego straży miejskiej – zapowiedział D. Polowy.

Jak podał prezydent, nie sposób ustalić miejsca pobytu właściciela nieruchomości stąd problemy służb miejskich z wyegzekwowaniem ładu i porządku w tym miejscu.

(m)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Kuliga

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz