środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Przedszkola otrzymały oczyszczacze

20.01.2020 10:10 | 1 komentarz | juk

Do przedszkoli leżących na terenie powiatu wodzisławskiego trafiły profesjonalne oczyszczacze powietrza. Dzięki nowym urządzeniom dzieci będą oddychać czystym powietrzem, bez smogu, kurzu i bakterii.

Przedszkola otrzymały oczyszczacze
30 oczyszczaczy powietrza w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” trafiło do przedszkoli na terenie powiatu wodzisławskiego.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W całym województwie do rozdania było ich 500. Do powiatu wodzisławskiego trafiło 30 z nich. Mowa o oczyszczaczach powietrza, które w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”, przekazał Urząd Marszałkowski w Katowicach wspierany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Urządzenia, dzięki którym przedszkolaki będą mogli oddychać czystym powietrzem, otrzymały: Publiczne Przedszkole nr 1 im. Marii Kownackiej w Rydułtowach (5 sztuk), Przedszkole Publiczne Kraina Uśmiechu w Gorzycach (4 sztuki), Przedszkole Publiczne nr 4 w Wodzisławiu Śl. (3 sztuki), Przedszkole Akademia Wyobraźni w Marklowicach (5 sztuk), Przedszkole im. Gąski Balbinki w Gorzyczkach (4 sztuki), Przedszkole Publiczne w Czyżowicach Chatka Małolatka (4 sztuki), Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Bluszczowie (3 sztuki) oraz Publiczne Przedszkole nr 2 w Rydułtowach (2 sztuki).

– Pomimo że w naszym ekologicznym przedszkolu Akademia Wyobraźni, które ogrzewane jest w całości odnawialną energią, pracują zamontowane rekuperatory, które już wstępnie czyszczą powietrze, dodatkowe oczyszczacze na pewno się przydadzą i jeszcze bardziej poprawią stan jakości powietrza w salach - mówi wójt Marklowic Tadeusz Chrószcz. Dodaje, że z własnego budżetu doposażyli przedszkole oraz Szkołę Podstawową nr 2 w dodatkowe 8 sztuk oczyszczaczy powietrza.