Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Ekodoradca do dyspozycji mieszkańców

20.01.2020 09:04 | 0 komentarzy | mad

Od poniedziałku 20 stycznia mieszkańcy Pietrowic Wielkich mogą zgłaszać się do urzędu gminy o pomoc ekodoradcy przy ubieganiu się o środki z programu "Czyste Powietrze".

Ekodoradca do dyspozycji mieszkańców
Stanowisko ekodoradcy w Pietrowicach Wielkich pełni Magdalena Zielińska (na zdj.)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed tygodniem w Pietrowicach Wielkich wójt Andrzej Wawrzynek i wiceprezes WFOŚiGW w Katowicach Adam Lewandowski podpisali porozumienie w sprawie realizacji programu "Czyste Powietrze". Dzięki czemu od poniedziałku 20 stycznia w pietrowickim urzędzie jest możliwość składania wniosków o dofinansowanie. Urzędnik nie tylko udzieli informacji na temat programu, ale także pomoże mieszkańcom wypełnić wniosek. Więcej informacji uzyskać można w urzędzie (I piętro, pokój 3a) lub pod nr tel.: 32 419 80 75 wew. 101.

Priorytetem Programu Czyste Powietrze jest zmniejszenie, a nawet całkowite uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery. Głównym celem programu jest wsparcie finansowe na wymianę starego kotła grzewczego, wymianę okien i drzwi, docieplenie domu bądź też instalację odnawialnych źródeł energii (kolektory słoneczne, fotowoltaika - w formie pożyczki).

Czytaj również:

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.