Sobota, 25 września 2021

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Michał Woś otworzył oficjalnie swoje biuro poselskie w TMZR

17.01.2020 17:14 | 16 komentarzy | ma.w

Ministra rządu Mateusza Morawieckiego będzie można spotkać w Raciborzu, tam gdzie wcześniej urzędowali Henryk Siedlaczek (PO) i Czesław Sobierajski (PiS). W piątkowe popołudnie 17 stycznia Michał Woś w gronie kilkorga współpracowników dokonał oficjalnego otwarcia, mówiąc jakie są jego priorytety na kadencję w parlamencie.

Michał Woś otworzył oficjalnie swoje biuro poselskie w TMZR
Oficjalne otwarcie biura poselskiego Michała Wosia w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Biuro funkcjonuje już od połowy grudnia "pełną parą" jak zaznaczył Woś. - Nie otwieramy go z wielką pompą, jak to bywa, gdzie zjawiają się wszyscy lokalni działacze. Niedawno odbyliśmy takie spotkanie w Żorach. Jestem tu dzisiaj wspólnie ze swoimi współpracownikami - wyjaśniał dziennikarzom lokalnym z tv, prasy, radia i internetu.

Minister Woś nazwał swoje biuro miejscem dla mieszkańców całego okręgu wyborczego.

Każdy może tu przyjść z każdą sprawą. Ta sprawna ekipa pomoże. Ja sam też będę dyżurował - stwierdził Michał Woś.

Zapewnił, że każdy może liczyć na rozmowę i konkretne wsparcie. - Wierzę, że ta informacja szeroko się rozejdzie, że biuro poselskie mam przy ulicy Długiej w siedzibie TMZR. To jest dobre miejsce - mówił, deklarując, że będzie się angażował w sprawy mieszkańców, w sprawy regionu.

Przyznał zebranym, że jako członek Rady Ministrów, a wkrótce minister ochrony środowiska jest bardzo zaangażowany w sprawy krajowe. - Ale sprawy okręgu rybnickiego są i będą dla mnie priorytetowe - oznajmił.

Wywodzący się z Raciborza minister i poseł przedstawił szefa swojego biura - Szymona Szrota, który jest na miejscu na co dzień. Pomaga mu Justyna Szeller - Jurczyk. Przybył też Michał Gzowski szef gabinetu ministerialnego Wosia.

Szymon Szrot mówi o biurze posła Wosia.mp3

W biurze na jego otwarciu zjawili się też radna miejska Anna Szukalska (szef klubu radnych Niezależnych Michała Fity). Woś nazwał ją jedną z najbliższych swoich współpracowniczek. Byli obecnie też radni Szymon Klimczak z Jastrzębia Zdroju i Mateusz Szweda z Orzesza, a także powiatowy rajca raciborski Szymon Bolik (PiS).

- Absolutnym priorytetem dla regionu jest komunikacja. Nie będzie rozwoju, w tym rozwoju Raciborzu bez Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna. Trzeba ją dokończyć. Ta droga, ten most, ten temat są priorytetem w mojej działalności. Druga sprawa to czyste powietrze w Raciborzu i walka ze smogiem. Deklaruję w tym zakresie bliską współpracę z władzami miasta. Istotne są również sprawy kolejowe, sprawy zdrowia, transformacja gospodarki opartej na węglu, zwłaszcza na poziomie rządowym jeśli chodzi o Fundusz Sprawiedliwej Transformacji. Żeby jak najwięcej środków trafiło z niego w ten region - powiedział w swoim raciborskim biurze Michał Woś.

Na koniec minister wyjaśnił, że nie mógł zaprezentować 17 stycznia całej swojej ekipy z uwagi na trwające ferie zimowe. Z tego powodu zabrakło na otwarciu m.in. jego bliskiego współpracownika Michała Fity wiceprezydenta Raciborza.

Transmitowaliśmy wydarzenie na żywo przez Facebook Nowin

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Czesław Sobierajski

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Szymon Bolik

Szymon Bolik

Radny Powiatu Raciborskiego