Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Ciężarówką pod prąd w Markowicach

17.01.2020 09:38 | 5 komentarzy | żet

Mieszkańcy spokojnej niegdyś ulicy Olimpijczyka w Raciborzu wciąż borykają się z problemem wzmożonego natężenia ruchu samochodowego. Kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość to norma, ale zdarzają się też przypadki ekstremalne.

Ciężarówką pod prąd w Markowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czytelniczka Nowin podzieliła się z nami zdjęciami ciężarówki poruszającej się ulicą Olimpijczyka. Kierowca pojazdu nie dość, że zignorował znak zakazu wjazdu pojazdów o masie powyżej 3,5 t, to jeszcze jechał... pod prąd. - Ulica Olimpijczyka - ograniczenie do trzech i pół tony, a tu pod prąd jechał taki tir, nawrócił i jechał z powrotem - napisała raciborzanka, dołączając do wiadomości zdjęcia.

Przypomnijmy, ulica Olimpijczyka w Raciborzu to niegdyś mało uczęszczana droga, która od czasu remontu mostu na Uldze oraz wykonaniu trasy objazdowej stała się niezwykle ruchliwa. Wspomniana trasa połączyła drogi prowadzące z Lubomi oraz Rybnika z drogami w kierunku Nędzy, Raszczyc i Rud. Mieszkańcy regionu przyzwyczaili się do skrótu, który umożliwia komunikację na wskazanych kierunkach bez konieczności wjeżdżania do centrum Raciborza. Wygoda kierowców stała się przekleństwem markowiczan z ulicy Olimpijczyka. Problem dotyczy nie tylko natężenia ruchu, ale również notorycznego łamania przepisów przez kierowców, którzy przejeżdżają ulicą Olimpijczyka z nadmierną prędkością.