Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Dotacje do fotowoltaiki w Jastrzębiu wyczerpane

17.01.2020 07:59 | 0 komentarzy | ska

Wyczerpała się pula środków w miejskim budżecie na dofinansowanie w zakresie inwestycji ekologicznych dla mieszkańców. Chodzi o zakup i montaż urządzeń do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, obejmujących: instalację fotowoltaiczną, wentylację mechaniczną z rekuperatorem oraz pompę ciepła do c.w.u. 

Dotacje do fotowoltaiki w Jastrzębiu wyczerpane
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotacje do fotowoltaiki w Jastrzębiu wyczerpane

Sytuacja taka wynika z wyczerpania się środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w budżecie miasta na rok 2020 - informują w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój. Nadal można składać wnioski o dotację celową na zakup i montaż kotłów grzewczych, pomp ciepła do ogrzewania budynku mieszkalnego oraz przyłączy do sieci gazowej i kanalizacji sanitarnej. 

Osoby, które chciały wnioskować o dotacje m.in. dla fotowoltaiki, mogą skorzystać z programów centralnych, np. "Mój prąd", w ramach którego otrzymac można do 5 tys. zł na mikroinstalację fotowoltaiczną. Z kolei program "Czyste powietrze" przewiduje dofinansowanie do: 

- wymiany starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwo stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła spełniających wymagania programu,

- docieplenia przegród budynku,

- wymiany stolarki okiennej i drzwiowej,

- instalacji odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),

- montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Należy jednak pamiętać, że od 1 stycznia 2020 koszty zakupu i montażu źródła ciepła, przyłącza cieplnego, gazowego lub elektroenergetycznego w budynkach nowobudowanych nie są kwalifikowane w programie "Czyste powietrze". 

Szczegółowe informacje na temat dostępnych dotacji można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.