Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Pożar samochodu w Pszowie z alkoholem w tle

16.01.2020 09:31 | 0 komentarzy | ska

Dwa zastępy z JRG Rydułtowy oraz strażacy z OSP Pszów działali wczoraj (15.01) na ul. Pszowskiej w okolicach stawu Szachta, gdzie doszło do pożaru samochodu osobowego. W tle tego zdarzenia pojawił się również alkohol i rodzinna awantura.

Pożar samochodu w Pszowie z alkoholem w tle
Pożar samochodu. Fot. Arch.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pożar samochodu w Pszowie z alkoholem w tle

W środowy wieczór o godz. 19.30 strażacy pojechali do palącego się samochodu fiat stilo na ul. Pszowskiej. - Na miejsce udało się 12 strażaków. Ogień pojawił się w komorze silnika, nie było poszkodowanych w tym zdarzeniu – informuje bryg. Jacek Filas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Strażacy szybko uporali się z ogniem, który początkowo próbował gasić również kierowca samochodu.

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, mężczyzna wsiadł do samochodu po domowej awanturze, nie zważając na to, że wcześniej spożywał alkohol. Potwierdziło do badanie na alkomacie, przeprowadzone przez policjantów. - Po zbadaniu na alkomacie uzyskano wynik 0,95 mlg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje nadkom. Marta Pydych, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Wynik w przeliczeniu to ok. 1,9 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia, w związku ze wspomnianą awanturą i groźbami, kierowanymi pod adresem żony.