Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Plac przy markecie nocą tonie w mroku

15.01.2020 13:35 | 2 komentarze | juk

- Po zmroku panuje tu całkowita ciemność! - alarmują mieszkańcy Pszowa. Chodzi o często uczęszczany przez pieszych teren przy jednym ze sklepów w centrum miasta.

Plac przy markecie nocą tonie w mroku
Do czasu remontu na placu wokół Biedronki przy ul. Traugutta w Pszowie zostanie zamontowane oświetlenie zastępcze. Ma ono poprawić bezpieczeństwo osób poruszających się w okolicy placu w godzinach nocnych.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Biedronka przy ul. Traugutta w Pszowie. Tamtejszy rozległy plac funkcjonuje przede wszystkim jako parking dla klientów sklepu. Ze względu na swoją lokalizację traktowany jest również przez okolicznych mieszkańców jako skrót. W łatwy i szybki sposób mogą przejść od ul. Konopnickiej na ul. Traugutta i odwrotnie. Pszowianie biją jednak na alarm i uważają, że plac zagraża bezpieczeństwu pieszych, jak i kierowców.

Lampy gasną po zamknięciu sklepu

– Od ponad roku plac tonie w ciemnościach - skarżą nam się pszowianie. Przyznają, że na ścianach marketu są zamontowane lampy. Działają one jednak tylko w godzinach funkcjonowania sklepu, tuż po jego zamknięciu gasną. - Samochody przejeżdżające tędy w godzinach późno wieczornych i nocnych mają ograniczone pole widzenia, a osoby przechodzące przez plac po prostu „wyrastają” tuż przed maską. Tragedia wisi na włosku. Cud, że do tej pory do żadnego nieszczęścia nie doszło - mówią. Mieszkańcy dodają, że w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmierzch, światła w tym miejscu bardzo by się przydały.

Będzie oświetlenie zastępcze

Przedstawiciele biura prasowego Jeronimo Martins Polska S.A. - który jest właścicielem m.in. sieci Biedronka - wyjaśniają nam, że brak oświetlenia na placu w godzinach nocnych wynika z jego awarii. Ponadto ze względu na złożoność systemu oświetlenia jego naprawa wiąże się z koniecznością wymiany kabli znajdujących się pod parkingiem. Remont miał się odbyć na przestrzeni minionego roku, ale ostatecznie nie doszedł do skutku. - Komfort naszych klientów i lokalnej społeczności jest dla nas bardzo ważny, dlatego mamy w planach dokonanie tej naprawy. Aktualnie ze względów operacyjno-formalnych podanie konkretnej daty nie jest jeszcze możliwe - tłumaczą nam przedstawiciele Jeronimo Martins Polska S.A. Dodają, że do czasu remontu zostanie zamontowane oświetlenie zastępcze. Ma ono poprawić bezpieczeństwo osób poruszających się w okolicy placu w godzinach nocnych.