Wtorek, 27 października 2020

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Racibórz otrzyma 3,3 mln zł na termomodernizację kamienic

14.01.2020 18:48 | 0 komentarzy | ż

- Miasto Racibórz pozyskało prawie trzy i pół miliona złotych dofinansowania na kompleksową termomodernizację kolejnych kamienic - informuje Urząd Miasta Racibórz. Środki przekaże Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Racibórz otrzyma 3,3 mln zł na termomodernizację kamienic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dofinansowanie kwotą 3,3 mln zł pozwoli na gruntowy remont wraz z modernizacją źródeł ciepła pięciu kamienic przy ulicach Czekoladowej 8-9, Fabrycznej 4, Skłodowskiej-Curie 15-17, i Mysłowickiej 1c-2c.

Zakres prac jest różny dla poszczególnych budynków. Projekt zakłada m. in.: modernizację instalacji wodnych i elektrycznych, termomodernizację stropów, ocieplenie ścian wewnętrznych i zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacje źródeł ciepła i instalacji centralnego ogrzewania. Przeprowadzone prace zwiększą efektywność energetyczną budynków co bezpośrednio przełoży się na zmniejszenie zużycia energii w obiektach, a tym samym ograniczy emisję co2. Projekt ten to nie tylko element przeciwdziałania niskiej emisji, ale i polityki mieszkaniowej miasta, poprzez podnoszenie standardu mieszkań komunalnych - informuje UM Racibórz.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż