Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Gmina zakończyła remonty dróg. Mieszkaniec pyta o kolejne

16.01.2020 07:00 | 2 komentarze | art

MSZANA Jeszcze pod koniec roku Urząd Gminy w Mszanie poinformował o zakończeniu remontów niektórych dróg gminnych.

Gmina zakończyła remonty dróg. Mieszkaniec pyta o kolejne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowa nawierzchnia asfaltowa pojawiła się na bocznej odnodze ul. Szymborskiej w Mszanie, na środkowym odcinku Wesołej w Mszanie i odnodze ulicy Centralnej w Połomi. Wykonawcą robót była firma Alkor. Koszt to 281,5 tys. zł. Z kolei za 124,7 tys. zł utwardzono kamieniem nawierzchnie na bocznej odnodze ul. Wolności w Połomi, na łączniku Wiejskiej z Leśną w Gogołowej, na łączniku ul. Spacerowej ze Styry i na bocznej odnodze ul. Krótkiej w Mszanie. Utwardzono również dojazd do PSZOK w Mszanie. Prace wykonywała także firma Alkor.

Udało się też wyremontować kolejne odcinki dróg w Gogołowej, w ramach odszkodowań za szkody górnicze. Prace te wykonano na zlecenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, gmina nie poniosła żadnych kosztów. Nakładki pojawiły się na ulicy Jastrzębskiej, Boryńskiej, Krętej, Leśnej, Śmieji i Morcinka w Gogołowej oraz Dworskiej w Połomi. Do wiosny potrwają jeszcze prace na Słonecznej w Gogołowej.

Tymczasem mieszkaniec Połomi przypomniał, że wciąż są drogi do zrobienia. - A odnoga ul. Szkolnej, mimo obietnic, nadal nic. Na ul. Centralnej dojazd do jednego domu wyłożony asfaltem, a tu dojazd do 3 rodzin, w tym do firm nawet nie ruszony. Ciekawe gdzie trzeba interweniować? Bo zastępca wójta, Błażej Tatarczyk obietnice złożył na ten rok, ale chyba tylko na odczepne – skomentował w mediach społecznościowych pan Karol.

(art)