Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Potrzebujesz więcej worków do segregacji odpadów? Musisz zakupić je sam

14.01.2020 09:00 | 1 komentarz | mad

W Rudniku powraca temat dotyczący worków do segregacji odpadów, bo tych do mieszkańców trafia mniej.

Potrzebujesz więcej worków do segregacji odpadów? Musisz zakupić je sam
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cztery worki

– Urząd Gminy w Rudniku działając w kierunku minimalizacji wzrostu cen za zagospodarowanie i wywóz odpadów komunalnych, przypomina, że z dniem 1 stycznia 2020 r. przekazywane będą do segregowania na jedną posesję do 4 worków dla każdej z segregowanej frakcji (w sumie do 16 worków na miesiąc) – podają urzędnicy na stronie internetowej urzędu gminy.

W przypadku kiedy mieszkańcom worków nie wystarcza, muszą zaopatrzyć się w worki we własnym zakresie. – Ważne jest jedynie, iż zakupując worki, należy mieć na uwadze, by były one w odpowiednim kolorze dla danej segregowanej frakcji – wskazują urzędnicy. A żeby zmniejszyć objętość zawartości worków „żółtych”, w rudnickim urzędzie radzą, że należy zgniatać opakowania plastikowe lub wkładać jedno w drugie. – Firma „Naprzód Sp. z o.o.”, która obsługuje naszą gminę, odbiera wszystkie wystawione worki, zarówno te z własnym napisem firmowym, jak i te, w które zaopatrzył się mieszkaniec – mówią urzędnicy.

Z kolei dla wspólnot mieszkaniowych, budynków wielorodzinnych obowiązują stare zasady, worek za worek.

Dyskutowano na sesji

Przypomnijmy, że nie wszystkim mieszkańcom Rudnika spodobały się zmiany. Sprawa była dyskutowana na sesji rady gminy, kiedy przyjmowano nowe stawki podatku śmieciowego. Wówczas radny Krzysztof Badurczyk niesprawiedliwością nazwał fakt, że przydzielane są tylko cztery worki, a nie patrzy się na liczbę osób zamieszkujących daną posesję. – Uważam, że nie w tym kierunku powinno to iść. Albo na mieszkańca worek, gdzie są wszyscy równo traktowani, albo nie ograniczamy tego – mówił radny. Szczegółową relację przeczytasz TUTAJ.

Ludzie:

Krzysztof Badurczyk

Krzysztof Badurczyk

Radny gminy Rudnik.