Sobota, 4 kwietnia 2020

imieniny: Izydora, Wacława, Platona

RSS

PILNE

WOŚP w Raciborzu. Na ulicach pojawi się 125 wolontariuszy

11.01.2020 07:00 | 0 komentarzy | mad

W najbliższą niedzielę po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie na ulice ruszą wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i naklejkami w kształcie serca, by zbierać datki na dziecięcą medycynę zabiegową. Kwestujących nie zabraknie również w Raciborzu.

WOŚP w Raciborzu. Na ulicach pojawi się 125 wolontariuszy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątkowe popołudnie 10 stycznia w Raciborskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie wolontariuszy przed niedzielnym Finałem. Tradycyjnie najpierw wysłuchali oni prelekcji na temat bezpieczeństwa, a później informacje organizacyjne przekazywała szefowa sztabu Marta Buczkowska, która na czele raciborskiego WOŚP-u stoi już od sześciu lat.

 >>> ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA <<<

Tegoroczny, czyli 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

 – Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia – tłumaczy Fundacja.

W niedzielę 12 stycznia w Raciborzu i najbliższej okolicy kwestować będzie 125 osób. Co ważne, pierwszy raz od wielu lat cały Finał, razem z koncertami odbędzie się na rynku, a tam atrakcje rozpoczną się o godzinie 12.00. O szczegółach informowaliśmy TUTAJ.


Zobacz także: