Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Konkurs Kopalnia Wiedzy JSW. Znamy laureatów z Jastrzębia

10.01.2020 01:39 | 0 komentarzy | ska

Znamy laureatów konkursu zorganizowanego w ramach programu Kopalnia Wiedzy JSW. Zwycięzcy – zarówno drużynowi, jak i indywidualni – otrzymali nagrody z rąk członków zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Tym samym podsumowano dziś największy ubiegłoroczny projekt edukacyjny realizowany przez JSW.

Konkurs Kopalnia Wiedzy JSW. Znamy laureatów z Jastrzębia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs Kopalnia Wiedzy JSW. Znamy laureatów z Jastrzębia

Propagowanie nauki, zwłaszcza nauk ścisłych oraz promocja określonych wzorców zachowań w zakresie ekologii i integracja z lokalną społecznością to główne cele Kopalni Wiedzy JSW. – Pokazujemy, że nasza spółka nie zajmuje się wyłącznie wydobyciem węgla, ale jest dobrym sąsiadem dla społeczności, w której funkcjonuje – tłumaczy Agnieszka Barzycka, kierownik Zespołu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu JSW SA.

Do współpracy przy projekcie pozyskano magazyn National Geographic Kids. To na jego łamach w ubiegłym roku publikowano konkursowe zadania w różnych kategoriach. Zainteresowanie okazało się ogromne, bo z całego kraju napłynęło ok. 2 tys. zgłoszeń. Dziś w Biurze Zarządu JSW kilkudziesięciu laureatom konkursu wręczono nagrody. – Najważniejsze, żebyście chcieli się uczyć i czerpali z tego przyjemność. My cieszymy się, że możemy wam w tym pomóc – powiedział przed konkursowym finałem Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu JSW SA

W konkursie „Temperatura ziemi” zwyciężył  Zespół Szkół Specjalnych nr 9 w Jastrzębiu Zdroju, II miejsce przypadło zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju, a III miejsce zajął zespół z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzionce.

W indywidualnej rywalizacji w kategorii Rodzina Kopalni Wiedzy zwyciężyła Aleksandra Rączka, a kolejne pozycje zajęły Aleksandra Borakiewicz oraz Julia Powiecka.

W kategorii Przyjaciele Kopalni Wiedzy nagrody trafiły do Marii Jarosz, Tomasza Pichli i Łucji Sabaciak.

Przyznano też nagrody w konkursie „Gra miejska – ratujmy pszczoły”.

W kategorii Dzieci Młodsze najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju, miejsce II zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzionce, a miejsce III – Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Jastrzębiu-Zdroju.

W kategorii Dzieci Starsze  zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju, pozycja druga to Zespół Szkół Specjalnych nr 9  w Jastrzębiu-Zdroju, a trzecia – Szkoła Podstawowa nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju.

Do laureatów trafiły ciekawe nagrody, m.in. teleskopy, sprzęt elektroniczny i prenumerata magazynu National Geograhic Kids. – Nauka to poszukiwanie prawdy, zadawanie pytań i znajdowanie odpowiedzi. Jastrzębska Spółka Węglowa poszukuje ludzi, którzy zadają pytania, czyi takich jak wy. Życzę wam, żebyście z tej drogi nie zbaczali – komentował konkursowe wyniki Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW SA ds. Strategii i Rozwoju.

Źródło: jsw.pl