Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Petardy, pies i... prokuratura. Łukasz Kohut kontra Janusz Korwin-Mikke

07.01.2020 19:47 | 15 komentarzy | żet

Europoseł ze Śląska złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez lidera partii KORWiN. Poszło o sylwestrowe odpalanie petard przez JKM.

Petardy, pies i... prokuratura. Łukasz Kohut kontra Janusz Korwin-Mikke
Łukasz Kohut (fot. Ł. Kohut), Janusz Korwin-Mikke (fot. arch. Nowiny.pl)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W dniu 31 grudnia 2019 r. na kanale NPTV znajdującym się na portalu YouTube został zamieszczony film pt. "Janusz Korwin-Mikke i jego pies ODI na sylwestrowych fajerwerkach z SuperExpresem". Na nagraniu Janusz Korwin-Mikke rzuca uprzednio odpalone petardy na ziemię, a pies, którego trzyma na smyczy, próbuje złapać palące się petardy do pyska (...) Opisane zachowanie Janusz Korwin-Mikkego mogło narazić zwierzę na stres oraz możliwość doznania uszczerbku na zdrowiu lub życiu. Paląca się petarda mogła być z łatwością wzięta  do pyska przez psa, co mogło doprowadzić do śmierci zwierzęcia w przypadku jej wystrzelenia - czytamy w piśmie, które Łukasz Kohut skierował do Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Ł. Kohut uważa, że Janusz Korwin-Mikke dopuścił się przestępstwa polegającego na znęcaniu się nad zwierzęciem. W piśmie do prokuratury argumentuje, że "do wystąpienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem nie jest konieczne dążenie sprawcy wprost do zadania zwierzęciu cierpienia".

Poniżej nagranie, o którym wspomina Łukasz Kohut:

Poniżej pismo, które Ł. Kohut skierował do prokuratury:

Pobierz pismo_1.jpg (format jpg, rozmiar ~121.89 k) Pobierz pismo_2.jpg (format jpg, rozmiar ~172.23 k)

Łukasz Kohut jest rybniczaninem, członkiem Wiosny Roberta Biedronia. W zeszłorocznych eurowyborach z powodzeniem ubiegał się o mandat do Parlamentu Europejskiego.