Poniedziałek, 30 listopada 2020

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Epidemia na Śląsku:

Przedszkolaki z Bojanowa podbiły serca widzów [ZDJĘCIA, WIDEO]

04.01.2020 18:15 | 0 komentarzy | mad

Tradycyjnie w bojanowskim domu kultury przedszkolaki z miejscowej placówki pokazały piękne jasełka. Tym razem zmieniono jednak termin ich wystawienia; zazwyczaj prezentowano je przed świętami Bożego Narodzenia, w tym roku spektakl pokazano 4 stycznia.

Przedszkolaki z Bojanowa podbiły serca widzów [ZDJĘCIA, WIDEO]
Na zakończenie młodzi aktorzy zostali obsypani złoto-srebrnym konfetti
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Od kilku już lat dzieci z bojanowskiego oddziału przedszkolnego wchodzącego w skład krzanowickiej placówki prezentują jasełka bożonarodzeniowe. Opowieść o dzieciątku Jezus, wizyta Trzech Króli i tańce zachwycały widzów, którzy tak tłumie wypełnili salę ośrodka kultury, że zabrakło miejsc siedzących. Za przygotowanie dzieci odpowiadała Joanna Krupa. Później swoje zdolności muzyczne, śpiewając pastorałki, prezentowali absolwenci przedszkola, a obecnie uczniowie krzanowickiej podstawówki. Wystąpili oni pod opieką Aureli Trojańskiej, a na organach przygrywała im Róża Buchcik.

Dyrektorka placówki Alicja Kaletka podkreśla, że za organizacją wydarzenia stoją przede wszystkim rodzice. – To piękne przedsięwzięcie – mówi nam, ciesząc, się, że od kilku lat tradycja ta jest kultywowana. – To integracja Bojanowa, ale także dzieci dzięki tym występom przełamują swój strach i tremę, a to bardzo ważne – zauważa szefowa placówki.

Szerszą relację z wydarzenia niebawem zamieścimy w papierowym wydaniu „Nowin Raciborskich”.