Sobota, 16 stycznia 2021

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Kto przyjął zaproszenie prezydenta Polowego i starosty Swobody? Noworoczny koncert w RCK

03.01.2020 19:48 | 7 komentarzy | ma.w

Posłanka Gabriela Lenartowicz, wójt Grzegorz Utracki, byli starostowie Ryszard Winiarski i Adam Hajduk to niektórzy z VIP-ów, jacy przyszli posłuchać orkiestry z Ostrawy i wznieść noworoczny toast z Dariuszem Polowym i Grzegorzem Swobodą. Zobacz, kto jeszcze zjawił się w Raciborskim Domu Kultury.

Kto przyjął zaproszenie prezydenta Polowego i starosty Swobody? Noworoczny koncert w RCK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włodarze wspólnie zaprosili do RCK i jak podkreślił przed koncertem starosta Swoboda, nie zamierzali długo przemawiać przed nim, bo widzowie przyszli posłuchać muzyki.

Grzegorz Swoboda dziękował za dobry rok, za zaangażowanie swoich podwładnych, a w pierwszej kolejności ukłonił się swoim zastępcom. - Za to, że wytrzymaliście ze mną - podkreślił. Dziękował też dyrektorom, służbom podległym, wszystkim włodarzom gmin, jak podkreślił - w obecności wójta Utrackiego - "za jedność, którą tworzymy jako powiat". - Dziękuję wszystkim za to, że dziś jesteście. Zdrowia, pomyślności i błogosławieństwa. Jak to wszystko będziemy mieli, to pójdziemy do przodu - stwierdził starosta raciborski. Wskazał także na wkład polityków z Sejmu i Senatu, zwrócił się do posłanki Lenartowicz. - To jest ważne wsparcie od was, dzięki temu możemy się rozwijać - oznajmił.

Dariusz Polowy zaczął od tego, że koncert odbywa się przed Epifanią, świętem zwanym "trzech króli" (tu rzucił w salę żartobliwym pytaniem "sześciu?"). Powiedział, że nowy rok jest jak małe dziecko, co ma kilka dni, ale wielkie nadzieje na przyszłość i myśli o tym, co się wydarzy. - Życie weryfikuje to co sobie wymyślimy, ale czasami bywa tak, że się zostanie prezydentem - uśmiechnął się włodarz. Życzył wszystkim, aby ten bardzo malutki nowy rok aby był dla nich łaskawy. - Abyście otrzymali jak najwięcej dobra i mieli odrobinę szczęścia. Bo ci co płynęli Titanicem, to choć byli zdrowi to potonęli, a uratowali się tylko ci co mieli szczęście. Oby ten rok nie był gorszy od poprzedniego - zakończył Dariusz Polowy.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski